У Запоріжжі відкрили новий пункт масової вакцинації

У Запоріжжі відкрили новий пункт масової вакцинації

У Запоріжжі відкрили новий пункт масової вакцинації
Суспільне Запоріжжя

Пункт масової вакцинації відкрили 17 липня у Запоріжжі. Розташований в одному з торговельно-розважальних центрі на Прибережній магістралі.

Після медогляду щеплення всім охочим роблять вакциною Пфайзер.

Запоріжанка Світлана Кострова - одна із перших у черзі на вакцинацію. Чекає з 8-00 ранку, за дві години до відкриття, аби зробити щеплення Пфайзером.

"У мене знайомі перехворіли на ковід. Були такі, що легко перенесли, були й ті, що важко. Саме тому я хочу зробити щеплення. У мене не має супутніх хвороб, але я зроблю щеплення і буду спокійна", — каже жінка.

У Запоріжжі відкрили сьомий пункт масової вакцинації
Суспільне Запоріжжя

Чекає черги й переселенець із Донецька, медик на пенсії Дмитро. Каже: сам вакцинувався, сьогодні привів сина та доньку.

"Якщо я не зроблю вакцинацію, я не зможу захистити свій організм і своїх рідних від вірусу. А якщо вакцинуватися, то менше шансів, що я захворію. Сіновак - це гарантія 50 на 50. Тому ми хочемо Пфайзер. Це вакцина, яка вже досліджена. Робиться аналітика і в Ізраїлі, і в інших країнах немає нової хвилі захворюваності", — пояснює Дмитро.

У Запоріжжі відкрили сьомий пункт масової вакцинації
Суспільне Запоріжжя

Тільки американській вакцині довіряє й запоріжанка Оксана. Каже: перш ніж наважитись на щеплення, довго вивчала властивості кожного препарату.

"Я вивчала ринок вакцин і можу сказати, що обрала б для себе Пфайзер або Джонсон. Але останньої в Україні немає, а летіти до іншої країни вакцинуватися – це дуже дорого", — каже Оксана.

Територія вакцинації розмішена на 300 кв.м запорізького торговельно-розважального центру. Приймають людей за чергою.

Вердуі Батракова, директорка ТЦ каже, зона повністю переобладнана під клінічні умови. Дезінфекція проводиться медичними дезінфекційними засобами: "Працюють на об’єкті дві бригади, які з 10 до 18 години роблять щеплення. Також є зона первинного огляду лікарями. Із собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код".

У Запоріжжі відкрили сьомий пункт масової вакцинації
Суспільне Запоріжжя

Наталія Гришина, заступниця директора "Центру первинної медико-санітарної допомоги №9" пояснює, між першим та другим щепленням має минути 21 день. Лікарі оглядають пацієнтів, реєструють і тільки після цього вакцинують. Сьогодні, каже, очікують близько 350 людей.

Кожен охочий заповнює спеціальний бланк-форму, а після на місці отримує консультацію у сімейного лікаря, який дає дозвіл на щеплення.

"Враховуючи велику кількість людей, ми робимо акцент на головному - наявності у минулому серйозних алергічних реакцій на попередні вакцини. Якщо були такі, які загрожують життю, то це є першим протипоказанням щепленню від Ковід-19", — каже Едуард Мартинов, сімейний лікар "Центру первинної медико-санітарної допомоги №9".

Натомість зазначає лікар, хронічні захворювання, або навіть легка застуда, не є причиною відмови від вакцинації. Дозволяється навіть при температурі 37,5. Але, звісно, якщо температура вища, то слід відкласти вакцинацію.

Загалом у Запорізькій області щеплення від Ковід-19 зробили понад 82 тисяч людей. Сьогодні у центрах масової вакцинації вперше вакцинували препаратом Пфайзер. До цього часу використовували Ковішілд та Коронавак.

"Наша бригада з Пфайзером працює протягом тижня. Ще не можу зробити точних висновків, як люди переносять цю вакцину. Але говорять, що дуже яскраві відчуття: і температура, і слабкість, і відчуття розбитості. Але я хочу сказати, що це за будь-якого щеплення може проявлятися", — зауважує Едуард Мартинов.

Також лікар додав, що людина, яка робить два щеплення, отримує свідоцтво про вакцинацію у свого сімейного лікаря.

Після цього дані автоматично з’являться у державній програмі «Дія».

Варто зауважити, що пункт вакцинації, який знаходиться на бульварі Шевченка, цими вихідними не працюватиме.

Що відомо

  • На Запоріжжі щеплюватимуть освітян та відкриють ще один центр масової вакцинації
  • Запорізька область - на сімнадцятому місці в рейтингу регіонів України за кількістю провакцинованого населення.
  • 24 червня у обласному центрі відкрили 5 центрів масової вакцинації проти COVID-19 у медичних закладах (згодом стало відомо про ще один - в Обласному центрі молоді). Всі вони працюють у вихідні і приймають тих, хто раніше зареєструвався в електронній черзі. 3 липня перший центр масової вакцинації відкрився у Мелітополі.

На початок