Могили Дундича і Богомолова у Рівному перенесуть – комісія прийняла рішення

Могили Дундича і Богомолова у Рівному перенесуть – комісія прийняла рішення

Могили Дундича і Богомолова у Рівному перенесуть – комісія прийняла рішення
колаж: Lionest/Cуспільне

Консультативна рада з охорони культурної спадщини прийняла рішення про перенесення могил військовиків Олеко Дундича та Михайла Богомолова із парку та скверу на кладовище. Йдеться про об'єкти, над якими стоять пам'ятники і раніше до них не могли застосувати норми закону про декомунізацію.

Консультативна рада при управлінні культури Рівненської ОДА, яка є органом охорони культурної спадщини, розглядала це питання у четвер, 15 липня. У підсумку більшістю голосів проголосували за те, щоб прибрати могилу Олеко Дундича з парку Шевченка та могилу Михайла Богомолова зі Скверу українських добровольців.

"Об'єкти і по Богомолову, і по Дундичу – це є могили, це не просто пам'ятники. По архівних даних, паспорту і документації – це могили. Сьогодні прийнято рішення про перепоховання. Місце буде узгоджено пізніше", – каже керівниця управління культури і туризму ОДА Любов Романюк.

Цей процес, додала посадовиця, буде проходити у співпраці із міською владою, адже об'єкти знаходяться на території Рівного.

Начальник відділу охорони історико-культурної спадщини управління культури і туризму ОДА Юрій Калітинський пояснив, чому об'єкти, встановлені на честь військовиків, які брали участь у боях проти Української Народної Республіки, не декомунізували раніше.

"Могили не підпадають під пряму дію закону про декомунізацію. Тому проголосували за перенесення. Моя особиста думка – захоронення повинні бути на кладовищах. Це – ненормально", – каже Калітинський.

Що відомо

  • Олеко Дундич – за однією версією сербський, за іншою версією — хорватський революціонер, учасник Першої світової війни, громадянської війни в Росії та війни проти УНР в складі більшовицької Росії.
  • Михайло Богомолов — командир дивізії, військовий двічі захоплював Рівне у складі Червоної армії та брав участь в боях проти військ Української народної республіки. Радянська влада тричі нагородила його Орденом Червоного Прапора. Про це раніше Суспільному розповідав історик Рівненського краєзнавчого музею Ігор Марчук.
  • Обидва пам'ятники зазнавали вандалізму. Дундичу у 2019-му відбили голову з гіпсу, а скульптуру "танка" над могилою Богомолова перефарбовували у рожевий колір.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок