У столиці Ізраїлю Тель-Авіві розіграли медалі багатоборства на Гран-прі з художньої гімнастики.
Гран-прі в Ізраїлі – останній старт з художньої гімнастики перед Олімпійськими іграми. Саме за підсумками цих змагань збірна України остаточно визначиться зі складом олімпійської збірної.
Цього року українська команда зазнала значних змін, зокрема спортсменки виступають без однієї з лідерок групи Валерії Юзьвяк. 21-річна чемпіонка Європи й призерка чемпіонату світу та Європейських ігор була вимушена закінчити кар'єру, коли в неї знайшли рак. Наприкінці червня Валерія завершила останній курс хіміотерапії, проте повертатися до змагань не планує через надто серйозний вплив хвороби на організм.
Також до складу групи в 2021-му приєдналася Єва Мелещук, яка починала сезон ще в особистій дисципліні. Минулого року вона стала шостою на чемпіонаті Європи, показавши найкращий результат серед українок у особистій першості.
На Гран-прі група виступала в такому складі: Анастасія Возняк, Єва Мелещук, Марія Височанська, Маріола Боднарчук, Дарина Дуда, Аліна Мельник.
Як виступила Україна?
Українська команда стала віцечемпіонкою в групових вправах, поступившись лише господаркам змагань – Ізраїлю. Третіми стали гімнастки з Азербайджану.
Для українських "груповичок" це перша міжнародна медаль сезону.
Гімнастки покращили результати, порівняно з червневим чемпіонатом Європи, де вони посіли шосте місце в багатоборстві. Українки заробили 91.45 бала в сумі: 47.3 – за вправу з п'ятьма м'ячами, 44.15 – за обручі й булави.
А що в індивідуальних?
В особистому багатоборстві з перевагою майже в шість балів перемогла одна з головних претенденток на медалі в Токіо-2020 – ізраїльтянка Ліной Ашрам. Срібло й бронза – в білорусок Аліни Гарнасько та Анастасії Салос.
Найкращою серед українок стала львів'янка Христина Погранична, яка посіла п'яте місце й встановила особисті рекорди сезону в усіх чотирьох вправах: обруч – 25.3, м'яч – 25.75, булави – 26.05, стрічка – 22.8. Її сума – 99.9.
Українська лідерка сезону Вікторія Онопрієнко була близькою до неї – шосте місце й 99.55 бала.
Призерка чемпіонату світу-2019 у впраі з булавами Влада Нікольченко додала в оцінках, порівняно з чемпіонатом Європи, де вона фінішувала 13-ю, але мала кілька втрат предмета й у підсумку поступилася партнеркам по команді – восьме місце й 97.8 бала.
Меланія Тур посіла 15-те місце.
Читайте також: Олег Верняєв дискваліфікований на чотири роки через позитивний допінг-тест
Що з Нікольченко й олімпійськими квотами?
Наразі в індивідуальній заявці на Токіо-2020 від України зазначені Вікторія Онопрієнко та Христина Погранична. Та попри те, що основний дедлайн подачі списків минув, команда ще має право змінити заявку, якщо вважатиме за потрібне.
Для Онопрієнко й Пограничної, які найчастіше представляли Україну на міжнародних змаганнях цього сезону, старт у Ізраїлі мав показати їхню готовність до Ігор. Натомість для Влади Нікольченко ці змагання – останній шанс поборотися за місце на Олімпіаді. Хоча після третього результату серед українок у багатоборстві цей шанс дедалі зменшується.
До початку пандемії й перенесення Олімпійських ігор Влада була беззаперечною лідеркою команди й посідала четверте й п'яте місця в багатоборстві на чемпіонатах світу. Проте після карантинної паузи в 2020 році українка почала здавати позиції. На домашньому чемпіонаті Європи-2020 у Києві Нікольченко стала лише восьмою.
Навесні цього року Влада важко перенесла коронавірус і повернулася на міжнародну арену тільки в червні. Чемпіонат Європи в болгарській Варні став для неї першим міжнародним стартом за більш ніж пів року і – до початку Гран-прі Ізраїлю – єдиним у сезоні. Там Нікольченко стала 13-ю в багатоборстві та не пройшла до жодного фіналу.
Гран-прі, Тель-Авів (Ізраїль). Багатоборство
Групові змагання
- Ізраїль – 95.65
- Україна (Анастасія Возняк, Єва Мелещук, Марія Височанська, Маріола Боднарчук, Дарина Дуда, Аліна Мельник) – 91.45
- Азербайджан – 87.6
Індивідуальні змагання
- Ліной Ашрам (Ізраїль) – 112.75
- Аліна Гарнасько (Білорусь) – 106.85
- Анастасія Салос (Білорусь) – 105.2
- Ніколь Зелікман (Ізраїль) – 104.35
- Христина Погранична (Україна) – 99.9
- Вікторія Онопрієнко (Україна) – 99.55
- Лора Цзен (США) – 98.4
- Влада Нікольченко (Україна) – 97.8
...
- 15. Меланія Тур (Україна) – 88.15
Міжнародний турнір, Тель-Авів (Ізраїль). Багатоборство, 1-й день
- Евіта Ґріскенас (США) – 49.65
- Анна Камєнщикова (Білорусь) – 47.35
- Поліна Каріка (Україна) – 46.5
Що далі
- У суботу, 17 липня, на Гран-прі відбудуться фінали в окремих видах, які транслюватиме Федерація гімнастики Ізраїлю.
- Олімпійські змагання з художньої гімнастики проходитимуть з 6 до 8 серпня.