На Закарпатті розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладів

На Закарпатті розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладів

На Закарпатті розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладів Суспільне Закарпаття

Приймати заяви на вступ до вищих навчальних закладів розпочали сьогодні в Україні. Цьогорічну вступну кампанію проводять в онлайн-режимі. Віднині абітурієнти можуть у своїх електронних кабінетах подавати документи до обраних вишів.

За перший день в УжНУ прийняли 1300 заяв на вступ. А в академії мистецтв – 37. Про це повідомили секретарки приймальних комісій цих закладів Наталія Діброва та Оксана Гаврош. Як працюють приймальні комісії в Ужгородському національному університеті, а також Закарпатській академії мистецтв, та які проблеми виникли в перший день роботи комісій?

На Закарпатті розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладівСуспільне Закарпаття

Початок вступної кампанії в УжНУ

Першу заявку на вступ до Ужгородського національного університету цьогоріч зареєструвала представниця приймальної комісії інженерно-технічного факультету Наталія Діброва. Вона розповіла: "Першою зареєстрували заявку на денну форму, спеціальність 192 "Будівництво та цивільна інженерія" нашого інженерно-технічного факультету. На цю спеціальність на даний час маємо зареєстровані 9 заяв, на комп’ютерну інженерію — 6".

Приймають заяви цьогоріч онлайн. Подати документи в електронному кабінеті абітурієнти можуть до 23 липня.

"28 липня будуть оприлюднені результати широкого конкурсу, тобто абітурієнти у своїх електронних кабінетах будуть бачити рекомендацію на державне замовлення. До 2 серпня тоді треба приносити оригінали документів для тих вступників, які отримали рекомендацію по одній з заявок, які вони подавали. Якщо не отримали рекомендацію, тоді на навчання за контрактом приносять документи, туди, де бажають вчитися", — розповіла заступниця секретаря приймальної комісії УжНУ Іванна Стерчо.

На Закарпатті розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладівСуспільне Закарпаття

Які проблеми виникли під час роботи комісій

Для абітурієнтів, у яких виникли проблеми із реєстрацією електронних кабінетів, в Ужгородському національному університеті створили консультаційний пункт, розказала викладачка вишу, яка консультує вступників Оксана Кравець. За її словами, в перший день подання заяв виникла технічна несправність із роботою електронної системи.

"Орієнтовно 30-40 хвилин ми не могли зробити абсолютно нічого. Але це через те, що всі хочуть в перший день скористатися цією можливістю, щоб подати електронні заяви. В абітурієнтів є одна-єдина розповсюджена проблема. Вони зазвичай забувають логін від своєї пошти або пароль, щоб ввійти до електронного кабінету вступника", — сказала Оксана Кравець.

Абітурієнтка Каріна розповіла: "Вдома досить складно було самій подати документи, тому я прийшла сюди. Тут були спеціалісти, які допомогли, показали, як правильно".

На Закарпатті розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладівСуспільне Закарпаття

Вступна кампанія в Закарпатській академії мистецтв

Триває зараз і вступна кампанія до Закарпатської академії мистецтв та коледжу на її базі, розказала секретарка приймальної комісії Оксана Гаврош. 29 червня тут почали приймати заяви на вступ до коледжу мистецтв імені Адальберта Ерделі. А з 14 липня – стартував прийом документів через електронні кабінети від вступників на магістратуру до академії. Оксана Гаврош додала, охочі вже пройшли вступні творчі випробування.

"Спочатку абітурієнти складають творчі іспити. В нас пройшли дві сесії, на яких вони могли продемонструвати рівень підготовки з малювання і живопису. Це дві сесії для тих абітурієнтів, які бажають стати студентами державного замовлення", — розповіла Оксана Гаврош.

Ті ж, хто хоче вступити до Академії на контрактній основі – ще можуть скласти творчі іспити на додатковій сесії. Про це їм треба зазначити у електронній заяві, яку треба подати до 23 липня.

Читайте нас у Telegram та Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди