У США заарештували вандала, який увірвався на виставку картин Гантера Байдена

У США заарештували вандала, який увірвався на виставку картин Гантера Байдена

У США заарештували вандала, який увірвався на виставку картин Гантера Байдена

9 червня музикант і режисер Род Веббер був заарештований за вандалізм в нью-йоркській галереї, де виставляються картини 51-річного Гантера Байдена, сина президента США Джо Байдена – повідомляє ArtNet.

У п'ятницю вдень чоловік увійшов в галерею Georges Berges з балончиком рожевої аерозольної фарби. Пізніше у своєму акаунті на Twitter він заявив, що це був спрей для волосся, який легко змити. Род надряпав на стіні слово "папа" і пошкодив картину іншого художника вартістю $14500 – повідомляє New York Post.

Вебер вів пряму трансляцію інциденту на своїй сторінці в Facebook і пояснив, що намагався написати "Папа – військовий злочинець". Він стверджує, що роботи Гантера Байдена є прикриттям для відмивання грошей – жодна з робіт Байдена на той момент не була виставлена.

Атака сталася через день після того, як газета Washington Post повідомила про угоду між Білим домом і галереєю про нерозголошення деталей продажу картин Байдена. Стверджувалося, що це є способом утримати недобросовісних діячів від покупки творів мистецтва за високими цінами з метою домогтися прихильності Білого дому; критики стверджують, що відсутність прозорості має зворотний ефект.

Веббер раніше вже був заарештований під час Art Basel Miami Beach в грудні 2019 року, коли написав червоною помадою "Джеффрі Епштейн не вбивав себе" на тій же стіні, до якої Мауріціо Каттелана приклеїв банан вартістю $120 тис.

У червні стало відомо, що адвокат, колишній лобіст і син президента США Гантер Байден почав кар'єру художника – за словами дилера, зараз ціни на картини Гантера варіюються від $75 000 (для малюнків на папері) до $500 000 за великомасштабні картини.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше