Обидва голи у фіналі Євро-2020 стали рекордними. Які досягнення оновили гравці Англії та Італії AP

Обидва автори забитих м'ячів оновили рекорди турніру.

У фіналі чемпіонату Європи-2020 перемогу здобула збірна Італії. У серії після матчевих пенальті італійці здобули перемогу над Англією.

Хоча доля фінального поєдинку вирішилася у серії пенальті, в основний час команди відзначилися голами. На другій хвилині відкрив рахунок у матчі захисник збірної Англії Люк Шоу. А на 67-й його зрівняв інший захисник - Леонардо Бонуччі.

Обидва голи у фіналі Євро-2020 стали історичними. А їх автори переписали історію турінру.

Які досягнення встановили Шоу та Бонуччі?

Перший гол у матчі у виконанні Люка Шоу був забитий на 1:57 хвилині поєдинку. І став найшвидшим в історії фіналів чемпіонату Європи.

Крім цього, гол Шоу став історичним ще й тому, що Англія уперше грала у фіналі чемпіонату Європи. Відповідно, забитий м'яч захисника став першим для англійців в історії фіналів Євро.

Англія вдруге на Євро-2020 відзначилася на початку поєдинку. У чвертьфінальному матчі проти України англійці забили гол на четвертій хвилині - тоді після передачі Рахіма Стерлінга відзначився Гаррі Кейн.

Щодо Бонуччі, то захисник збірної Італії став найстаршим автором забитого м'яча в історії фіналів чемпіонатів Європи. На момент фіналу Євро-2020 італійському захиснику було 34 роки та 71 день.

Бонуччі майже на чотири роки випередив автора попереднього досягнення - експівзахисника збірної Німеччини Бернда Хельценбайна. У фіналі Євро-1976 він забив гол у ворота збірної Чехословаччинни.

34-річний Бонуччі - ненайстарший польовий гравець у складі збірної Італії на Євро-2020. За італійців на чемпіонаті Європи також виступав 36-річний Джорджо Кьєлліні.

Крім автора найстаршого голу, Бонуччі був визнаний найкращим гравцем фіналу чемпіонату Європи-2020. Нагороду ж найкращому футболісту турніру отримав голкіпер Джанлуїджі Доннарумма.

Хто такі Люк Шоу та Леонардо Бонуччі

• Люк Шоу - захисник збірної Англії та "Манчестер Юнайтед". У складі збірної провів на Євро-2020 шість матчів, забивши один гол та віддавши три результативні передачі.
  • Леонардо Бонуччі - захисник збірної Італії та "Ювентуса". За Італію 34-річний центрбек провів усі сім поєдинків на турнірі (один гол).
Дивіться також: Перші реакції гравців Італії на перемогу в Євро-2020 та емоції фанів в Римі на чемпіонство: відео

• Італія вдруге в історії стала переможцем Євро. До цього вона вигравала на турнірі в 1968 році.
  • Італія на Євро-2020 виграла дві поспіль серії пенальті. У півфіналі італійці пройшли іспанців, у фіналі - англійців.
  • Безпрограшна серія Італії налічує 34 матчі. Якщо італійці не програють наступний матч, то повторять абсолютний рекорд Іспанії та Бразилії.
  • Англія уперше в історії програла фінал великого міжнародного турніру. До цього англійці грали там лише у 1966 році, вигравши у Німеччини у фіналі чемпіонату світу.
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика