На сайт Мюнхенської конференції повернули "12 кроків для України"

На сайт Мюнхенської конференції повернули "12 кроків для України"

На сайт Мюнхенської конференції повернули "12 кроків для України"

На сайті Мюнхенської безпекової конференції знову з'явився раніше видалений текст про рекомендації "12 кроків для України" авторства трьох західних аналітичних центрів та Російської ради міжнародних справ.

Тепер новина про ці рекомендації названа "Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні" (німецькою) та "Суперечливі дискусії про пропозиції щодо вирішення проблеми кризи в Україні" (англійською).

У новині вказано, що напередодні Мюнхенської конференції з безпеки 2020 року неурядова організація Euro-Atlantic Security Leadership Group (EASLG) наголосила на необхідності політичного розв'язання збройного конфлікту на Донбасі України. У спільній заяві група запропонувала "Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні". Пропозиція була піддана критиці, яку нещодавно опублікувала "Атлантична рада".

На сайті конференції вказано посилання, де можна завантажити "12 кроків для України", а також вказане посилання на критику цього звіту "Атлантичною радою".

"Мюнхенська конференція з питань безпеки вітає конструктивний внесок у дебати", – вказано у повідомленні.

Що відомо:

  • У німецькому Мюнхені розпочалася щорічна міжнародна конференція з питань безпеки. Її основними темами стали конфлікти і роззброєння, питання клімату та охорони здоров’я.
  • Перед початком заходу група лідерів євроатлантичної безпеки представила програму з урегулювання конфлікту в Україні, яка містить 12 кроків. У заяві були відсутні згадки про напад Росії на Україну, однак пропонувалося відновити співпрацю з Росією, не відновлюючи при цьому контроль України над Кримом.
  • За кілька годин після оприлюднення текст документу зник з сайту Мюнхенської безпекової конференції.
  • В МЗС України заявили, що тези, які містить документ "Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні", підписаний на Мюнхенській безпековій конференції, не відповідають офіційній позиції України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди