У Франції видали невідомі рукописи Марселя Пруста

У Франції видали невідомі рукописи Марселя Пруста

У Франції видали невідомі рукописи Марселя Пруста

У Франції видали неопубліковані досі рукописи Марселя Пруста під назвою "Сімдесят п’ять сторінок". Книга, яка розкриває нові деталі про цикл "У пошуках утраченого часу".

Як повідомляє "Читомо" з посиланням на видавництво Gallimard, де вийшла ця книга, тривалий час про існування "Сімдесяти п’яти сторінок" достеменно нічого не було відомо.

1954 року редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908-1909 років в передмові до книжки "Проти Сент-Бева". А у 2008 році, після смерті де Фаллуа, з'ясувалося, що весь цей час вони зберігалися у нього. З якихось причин він не передав ці матеріали в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.

За словами видавничого дому, рукописи є "найбільш ранньою версією" роману "У пошуках утраченого часу".

"Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первісного шифру Пруста", — відзначили в Gallimard.

Редактором книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень Наталі Моріак. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тадьє.

Що відомо

  • Марсель Пруст — французький письменник, есеїст та критик, що здобув світове визнання як автор роману-епопеї "У пошуках утраченого часу", одного з найвизначніших літературних творів ХХ століття.
  • Українською мовою роман переклав Анатоль Перепадя. Його вперше опублікували у видавництві "Юніверс" з 1997 по 2002 рік.

Читайте також

Як добре ти знаєш біографію та твори Франца Кафки: кросворд

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше