"Таких емоцій більше немає ніде". Як до Олімпіади готується легкоатлетка з Харківщини Марина Килипко

"Таких емоцій більше немає ніде". Як до Олімпіади готується легкоатлетка з Харківщини Марина Килипко

Ексклюзивно
"Таких емоцій більше немає ніде". Як до Олімпіади готується легкоатлетка з Харківщини Марина Килипко
Суспільне Харків

25-річна Марина Килипко з Харківщини — одна зі 158 українських спортсменів, які представлятимуть Україну на Олімпійських Іграх-2020. Спортсменка виступатиме у стрибках з жердиною 2 серпня.

Перед Олімпіадою Марина Килипко тренується на стадіоні "Динамо" у Харкові. У її розкладі чотири тренування на тиждень, які тривають до трьох годин. Стометрівку легкоатлетка пробігає за 11-12 секунд. Після — береться за жердину, майже втричі вищу за себе. Любов до спорту дівчині щепили батьки — теж спортсмени.

"Це політ, але він дуже швидкий. Таких емоцій більше ніде немає, коли гарний стрибок. Ні з чим не можна порівняти. Поки у мене таких емоцій ще не було ніде", — розповідає спортсменка.

Змалку Марину Калитко готує тренер Віктор Шевцов.

"Ще до училища фізкультури з 8 класу її запросив маленькою дівчиною, і досі вона тренується. Мені сподобалося її прагнення. Підійшов, кажу: так і так, хочеш займатися? Розумними очима подивилася, сказала: так, я хочу займатися. Чесно кажучи, не повірив. Вона прогресувала, одразу почало виходити з жердиною", — розповідає тренер Віктор Шевцов.

Марина Килипко — єдина українка, яка стрибнула на висоту 4,70 метра. Національний рекорд вона встановила під час чемпіонату в Луцьку у червні 2021 року. Минулий рекорд України — на п'ять сантиметрів нижчий — теж належав Килипко.

Читайте також: Рекорд України та олімпійський норматив. Стрибунка з жердиною Килипко - чемпіонка України

"Це високий результат. Вона — одинадцята у світі. Будемо сподіватися, що вона стрибатиме у фіналі (запланований на 5 серпня)", — говорить Віктор Шевцов.

За успіхами спортсменки він спостерігатиме вдома.

"Це не просто стрибки з жердиною. Це легка атлетика і гімнастика. Спортсмен має бути сильним та міцним у руках", — пояснює тренер.

Для Марини це друга Олімпіада. На першу вона поїхала у 20 років та посіла 14 місце.

"Сьогодні один є лідером, завтра — інший. Усі на рівних умовах, і я вважаю, що вже там на Олімпіаді [спортсмени] покажуть певні результати, гарні однозначно", — каже Марина Килипко.

Читайте також

Харків'яни на Олімпіаді-2020: розклад виступів

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо