У Литві відкрилася виставка українського художника-авангардиста Богомазова

У Литві відкрилася виставка українського художника-авангардиста Богомазова

У Литві відкрилася виставка українського художника-авангардиста Богомазова Олександр Богомазов "Космос", 1910 рік

У Литві відкрилася виставка українського авангардиста Олександра Богомазова. В експозиції представлені 36 творів художника і п'ять робіт з колекції "Мистецького арсеналу".

Експозиція організована під патронатом дружини президента України Олени Зеленської та першої леді Литовської Республіки Діани Наусєдєнє. Про це з посиланням на пресслужбу президента України повідомляє газета "День".

"Виставка відомого українського художника-авангардиста демонструє дружні культурні зв’язки України та Литви, а також знайомить відвідувачів із самоідентичним українським мистецтвом. Це відкриття нового імені для литовської публіки", – цитує Зеленську сайт президента.

Організатором виставки став Національний художній музей України в партнерстві з "Мистецьким арсеналом". Це друга виставка українсько-литовського культурного проєкту "Цикл міжнародних виставок "Національні музеї Литви і України".

Що відомо

  • У межах проєкту культурної дипломатії, яким опікується дружина президента України, було підписано меморандум щодо запуску третього україномовного аудіогіда на території Литовської Республіки.
  • Вже цього року до ініціативи з поширення української мови в історичних пам’ятках приєднається Національний музей "Палац Великих князів Литовських" у Вільнюсі.
  • Раніше україномовні гіди з'явилися на екскурсійних автобусних маршрутах Вільнюсом і Тракайським замком.

Читайте також

Ескізи Кандинського в Києві: як доводили оригінальність етюдника художника

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше