Керівника діагностичного центру в Рівному відстороняють від посади. Що сталось

Керівника діагностичного центру в Рівному відстороняють від посади. Що сталось

Офiцiйно
Керівника діагностичного центру в Рівному відстороняють від посади. Що сталось
фото: Facebook Романа Шустика

Головного лікаря обласного діагностичного центру у Рівному відстороняють від посади на час службового розслідування. Відповідне розпорядження голови Рівнеоблради з'явилось на офіційному сайті. Причиною вказано заборгованість із зарплати.

Щодо головлікаря Центру Романа Шустика розпочато службове розслідування, – вказано в розпорядженні.

"Утворити комісію з проведення службового розслідування щодо невиконання або неналежного виконання головним лікарем комунального підприємства "Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука" Рівненської обласної ради Шустиком Романом Петровичем своїх службових обов’язків, зокрема утворення заборгованості та невиплати заробітної плати працівникам комунального підприємства", – вказано в документі.

На сайті Рівнеоблради вказано, що відсторонення та розслідування зумовлено заборгованістю з виплати зарплати на підприємстві, йдеться про 2 мільйонів гривень.

"Наголошуючи на тому, що борг із зарплатні є відповідальністю керівника, і за нього передбачена також серйозна відповідальність згідно з чинним законодавством, починаємо службове розслідування. Проводимо його, щоб зрозуміти, чому склалася така ситуація, а головне – яких заходів було вжито керівництвом діагностичного центру, щоб цьому запобігти, – цитує пресслужба голову Рівненської облради Сергія Кондрачука.

Службове розслідування комісія має проводити із 8 липня по 8 серпня. Головлікаря ж відсторонено з 12 липня і на термін до закінчення цього розслідування.

Суспільне звернулось за коментарем з цього приводу до Романа Шустика. Він пообіцяв озвучити свою позицію пізніше.

ДОПОВНЕНО 17:00

У коментарі Суспільному головлікар діагностичного центру Роман Шустик пояснив: заборгованість виникла за половину червня і про це він повідомив облраду як власника.

Його заклад, каже, не єдиний в Україні із такою ситуацією і однією з причин стали карантинні обмеження, а відтак і зменшення кількості електронних записів, за якими і фінансує Національна служба здоров'я. До НСЗУ каже, звернулись і там їх почули.

"В нас по договору кожен квартал іде перерахування контракту. Так, електронних записів у нас збільшилось в рази. В липні буде перерахований контракт і ці всі питання фінансові знімуться", – каже Роман Шустик.

Для перевірки, додає, нададуть усі документи, що підтверджують цю причину заборгованості. І додає: найближчими днями персонал діагностичного отримає зароблене за половину червня.

"Ми зараз чекаємо дофінансування, я думаю, впродовж днів 5-7 прийдуть гроші з НСЗУ і ці питання закриваються за днів 7-10. Люди своє зароблене отримають і питання знімуться самі по собі. Ми чекаємо перерахування контракту і маємо підтвердження, що гроші мають нам прийти. Великих фінансових питань у нас немає", – каже Шустик.

У коментарі Суспільному голова Рівнеоблради Сергій Кондрачук пояснив: розпорядження про створення комісії створив, бо реагувати на такі випадки - зобов'язаний.

"Не маю будь-якої іншої можливості чи люфту для іншого рішення. Бо сам керівник про це повідомляє і якщо я не вживу певних дій, то до мене будуть питання: пане голово, ви були попереджені - чому жодним чином не діяли?", – каже Сергій Кондрачук.

Посадовець також пояснив розбіжність у термінах в розпорядженні, а саме початок розслідування з 8 липня, а відсторонення – з 12-го.

"Десь тут, можливо, я зробив необ'єктивне, а більш суб'єктивне ставлення, давши можливість Роману Петровичу ще сьогодні-завтра не бути відстороненим, а довести нашій комісії свою правоту. В розпорядженні я вказав датою відсторонення 12 липня, тобто з наступного понеділка", – зазначає Сергій Кондрачук.

Голова облради додав, що в інших обласних закладах також трапляються заборгованості, але там йдеться про сотні тисяч. І лише у двох, - діагностичному центрі та Острозькій психлікарні, - борг наразі вимірюється мільйонами.

Що відомо

  • Роман Шустик є депутатом Рівненської обласної ради від "Слуги народу". Кандидат медичних наук, Заслужений лікар України. Діагностичним центром керує з 2015 року.
  • "Слуга народу" у Рівнеоблраді знаходиться у формальній меншості, так звану коаліції формують "Європейська солідарність", "Радикальна партія", "Свобода" та "За майбутнє".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок