Італія - перший фіналіст чемпіонату Європи-2020 з футболу

Італія - перший фіналіст чемпіонату Європи-2020 з футболу AP

Перший фінал Італії на Євро для за дев'ять років.

Збірні Італії та Іспанії в очному поєдинку мали визначити першого фіналіста чемпіонати Європи з футболу.

Італія у чвертьфінальному поєдинку завдала поразки збірній Бельгії з рахунком 2:1. А ось іспанцям знадобилася серія пенальті, щоб пройти збірну Швейцарії.

Іспанія та Італія раніше зустрічалися між собою на рівні чемпіонатів Європи. На стадії 1/8 фіналу Євро-2016 італійці здолали іспанців з рахунком 2:0. А перед тим Іспанія розгромила Італію на чемпіонаті Європи-2012.

У першому таймі Іспанія мала перевагу над Італією. Однак за гострими моментами була рівність: Джанлуїджі Доннарумма врятував Іспанію після удару Дані Ольмо, у відповідь на що Емерсон пробив у перекладину наприкінці першого тайму.

Після перерви іспанці продовжили володіти ініціативою. Однак відкрили рахунок італійці: Чиро Іммобіле розігнав атаку, але м'яч з-під ніг вибив захисник іспанської збірної. Проте першим був Федеріко К'єза, який обвідним ударом пробив точно у кут - воротар Іспанії Унаї Сімон навіть не поворохнувся.

Пропустивши м'яч, Іспанія зробила заміни, випустивши Альваро Морату. І заміна спрацювала - на 80-й хвилині форвард іспанців відзначився після передачі від Дані Ольмо.

В основний час команди переможця не визначили. Як і за підсумками 30 хвилин додаткового.

У серії пенальті Італія перемогла Іспанію. Ключовим став промах Альваро Морати під час виконання четвертого пенальті - Італія виходить у перший фінал за останні 9 років та зіграє проти переможця пари Данія - Англія.

• Євро-2020. 1/2 фіналу

Італія - Іспанія 1:1 (4:2 по пенальті)

Голи: К'єза, 60 - Мората, 80

БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів