В Україні започаткують фестиваль пам'яті оперної співачки Євгенії Мірошниченко

В Україні започаткують фестиваль пам'яті оперної співачки Євгенії Мірошниченко

В Україні започаткують фестиваль пам'яті оперної співачки Євгенії Мірошниченко Архівне фото

В Україні започатковують фестиваль пам'яті оперної співачки Євгенії Мірошниченко. 10 липня у Києві відбудеться гала-концерт, який відкриє серію музичних подій до 90-річчя артистки. Про це повідомляє zn.ua

Євгенія Мірошніченко – співачка з унікальними професійними та природними даними. За час викладацької діяльності вона виховала понад 90 співаків, які сьогодні виступають на провідних світових сценах.

"Не існувало питання, на яку оперу ти хочеш потрапити. Це був феномен, коли люди купували квиток на ім’я, на Мірошниченко. Євгенія Семенівна була фактично останньою примадонною української опери. Після неї були голоси, були дуже приємні люди, були чарівні співачки. Але не було в них такого, я б сказав, співзвуччя. Не було такого артистичного високого польоту генія", – каже театральний критик Олег Вергеліс.

Артистка була невтомною захисницею найкращих традицій вокальної академічної української школи. Коли в Україні не було артистичних агентств та можливостей для стажування, вона використовувала власні контакти для міжнародних партнерств із закордонним концертними організаціями та сприяла промоції молодих українських співаків. Саме завдяки їй багато провідних українських артистів оперного жанру зараз активно виступають за кордоном.

Що відомо

  • Під час фестивалю відбудеться п’ять різних концертів за участі видатних учнів Мірошниченко – українських та закордонних виконавців, що активно пропагують нашу музичну культуру на сценах Відня, Бонна, Цюриха, Нью-Йорка та багатьох інших міст світу, народних та заслужених артистів України – солістів національних театрів, а також відомих співаків – колег Мірошниченко, педагогів та учнів кафедр оперного та камерного співу Національної музичної академії імені П.І.Чайковського.
  • Фестиваль триватиме протягом кількох місяців у Києві та Харкові, та завершиться грандіозним гала-концертом 24 жовтня на сцені Національної опери України.

Читайте також

Як створюють костюми для оперних вистав: у Києві відкрилася нова виставка

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше