Федерер побив історичний рекорд Вімблдону, що тримався 47 років: відео

Федерер побив історичний рекорд Вімблдону, що тримався 47 років: відео AP

Швейцарський тенісист продовжує йти до 21-ї перемоги на Великих Шоломах.

Восьма ракетка світу Роджер Федерер усьоме поспіль пройшов у чвертьфінал Вімблдону. В останньому поєдинку швейцарець завдав поразки італійцеві Лоренцо Сонего.

Для перемоги Федереру вистачило трьох сетів. Після напруженого першого сету, в якому швейцарцеві вдалося виграти з рахунком 7:5, у двох наступних він не програв жодної своєї подачі та здобув у підсумку перемогу - 6:4, 6:2.

Відео вирішального розіграшу Федерера

Загалом для Федерера це 17-й чвертьфінал на Вімблдон в історії. Та 58-й загалом - швейцарець продовжує очолювати список тенісистів з найбільшою кількістю чвертьфіналів у кар'єрі.

Завдяки виходу в чвертьфінал Федерер побив історичний рекорд, що тримався 47 років. Та став найстаршим тенісистом, що коли-небудь грав на цій стадії Вімблдону у Відкриту еру.

На момент виходу в чвертьфінал Федереру було 39 років та 337 днів. Перед цим рекорд належав Кенові Роузвеллу, який у 1974 році також дійшов до цієї стадії - йому було 39 років та 224 дні.

"Що ж, приємно бачити, що певною мірою та робота, яку я вклав, окупилася, і я досі можу грати на такому рівні", - зазначив Федерер після матчу.

Які ще досягнення встановив Федерер?

• Став найстаршим чвертьфіналістом турнірів Великого Шолому з 1977 року.
  • Виграв 105-й матч на Вімблдоні та зрівнявся з Рафаелем Надалем за кількістю перемог на одному Грендслемі (іспанець виграв стільки ж матчів на Ролан Гаррос).
  • Уперше за півтора року вийшов у чвертьфінал турніру Великого Шолому. Востаннє швейцарець там грав ще на Australian Open-2020.
  • Перший чвертьфінал для Федерера за три місяці. Востаннє він проходив туди у Досі, де програв грузинові Ніколозу Басілашвілі.

• Федерер після Australian Open-2020 перебував рік поза тенісом через травму коліна, пройшовши дві операції.
  • Перед Вімблдоном Федерер знявся з Ролан Гаррос, де дійшов до 1/8 фіналу.
  • Федерер - у списку тенісистів, що братимуть участь на Олімпійських Іграх у Токіо.

• У чвертьфіналі на Федерера очікує матч проти переможця протистояння між росіянином Даніїлом Медведєвим та поляком Гурбертом Гуркачем.
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика