Побиття журналіста у Дніпрі: поліція відкрила кримінальне провадження

Побиття журналіста у Дніпрі: поліція відкрила кримінальне провадження

Побиття журналіста у Дніпрі: поліція відкрила кримінальне провадження
Фото: D1

2 липня у Дніпрі скоїли напад на журналістів. У п'ятницю ввечері знімальна група телеканалу ОТВ та оператор каналу D1 за редакційним завданням працювали на місці демонтажу білбордів. Там виникла сутичка між представниками власників рекламних площин та муніципальною вартою. Операторів, які знімали це протистояння, побили люди у зеленій формі без розпізнавальних знаків.

Під час зйомок побили відеооператора каналу D1 Сергія Файзуліна. Він виконував редакційне завдання і знімав усе, що відбувалося. Сергій каже: все розпочалося після того, як хтось побив представника муніципальної варти.

"Муніципальна варта, вона як сказилася, вони почали виловлювати людей, не знаю, яким чином вони їх ідентифікували, що це саме ті, хто побив їхнього колегу чи що. Вони їх виловлювали та тупо знищували. Просто вбивали. Били ногами по голові, по тулубу, причому не з наміром зупинити або затримати, просто намагалися їх вбивати. Я це фільмував", — говорить Сергій Файзулін — відеооператор телеканалу D1.

Побиття журналіста у Дніпрі: поліція відкрила кримінальне провадження
Сергій Файзулін — відеооператор телеканалу D1. Фото: Суспільне. Дніпро

Сергій розповідає: побачив дівчину, якій погрожували вбивством, через те, що вона вела відеотрансляцію в мережі, вирішив зняти це.

"Вони просто почали мене бити, бити камеру, вибили її в мене з рук. Я бачив як вони її підіймали і кидали на землю, щоб вона розбилась. Пенали її ногами, ну і мені летіло заодно. Вони розділилися на дві групи, одна займалася камерою, а інша мною", — говорить Сергій Файзулін — відеооператор телеканалу D1.

Завідувач відділення нейрохірургії лікарні Мечникова Андрій Сірко каже: Сергій потрапив до лікарні у стані середньої тяжкості, зараз він стабільний, загрози життю немає.

"У нього діагностовані поєднані травми, це травма голови. Закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку і забій правої скроневої ділянки, в нього є ще забій тулуба, а саме задньої поверхні спини у верхньому та середньо грудному відділі. Наразі не виникає загрози для життя, але навіть після легкої травми можливо виникнення посткомоційного синдрому, і з цим пов'язані проблеми із пам'яттю та самопочуттям у майбутньому, тому він буде проходити додаткові обстеження", — говорить Андрій Сірко — завідувач відділення нейрохірургії №2 лікарні Мечникова.

На знімальну групу телеканалу ОТВ також напали, розповідає Вікторія Соколенко. Вона разом із відеооператором Ігорем Гудником також приїхали із редакційним завданням.

"Буквально і хвилини не пройшло з моменту находження нас на місці подій. Вони одразу на нас накинулися. Вони почали кричати із нецензурною лайкою. Це були буквально долі секунди. Повалили оператора. Я намагалася його забрати. Мене відштовхнули, вибили з рук телефон. Оператора побили. Били по звірячому: по голові по тулубу, у нього забій ребер наразі, на очах синці, це нереально. Від камери в нас відламаний шматок", — говорить Вікторя Соколенко — шеф-редакторка каналу ОТВ.

Керівництво телеканалів направили скарги до Президента України.

"Сьогодні написали відповідні листи, до гаранта конституції Президента України, який зобов'язаний гарантувати свободу слова та свободу дляроботи журналістів. Ми написали відповідні листи Авакову — міністру внутрішніх справ. Венедіктовій — генеральному прокурору. В СБУ. Винуватці мають бути покарані. І ми ставимо питання про те, щоб розглянули законність існування такої структури, як муніципальна варта, під егідою Дніпровської міськради", — говорить Микола Павленко — директор телеканалу D1.

Побиття журналіста у Дніпрі: поліція відкрила кримінальне провадження
Фото: Інформатор

За словами речниці Дніпровського відділу поліції Аліни Стадник, затримали п'ятьох підозрюваних, за частиною третьою статті 296. На запитання, чи є серед затриманих працівники КП "Муніципальна варта", речниця не відповіла.

"За заявою журналістів слідчі внесли відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною другю статті 345 Кримінального кодексу України. Саме погрози або насильство щодо журналіста, наразі триває слідство. Санкція цієї статті передбачає покарання від обмеження волі, до позбавлення волі на строк до 5 років", — говорить Аліна Стадник — речниця Дніпровського відділу поліції.

Адвокат Вячеслав Шестіріков каже: в Кримінальному кодексі є низка статей, за перешкоджання роботі журналіста, пошкодження камери або відзнятого матеріалу.

"У разі заподіяння журналістам ушкоджень середньої тяжкості, це до 5 років позбавлення волі. У разі якщо заподіяні тяжкі тілесні ушкодження, то це може бути і до 14 років позбавлення волі, а якщо такі дії вчиняються організованими групами осіб, то це навіть до 15 років позбавлення волі передбачає Кримінальний Кодекс", — говорить Вячеслав Шестіріков — адвокат.

Ми звернулись за коментарем до Дніпровської міської ради, ситуацію нам поки не коментують. Чекаємо відповіді на інформаційний запит.

Побиття журналіста у Дніпрі: поліція відкрила кримінальне провадження
Побиття журналіста у Дніпрі: поліція відкрила кримінальне провадження. Фото: D1

Автори: Олена Ростовцева, Єлизавета Клочко, Богдан Антоненко, Новини на Суспільному, Дніпро.

Читайте також

  • Після бійки на проспекті Пушкіна у Дніпрі затримали п'ятеро осіб

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок