Ексголові РДА з Хмельниччини суд першої інстанції присудив 9 років в’язниці за хабар

Ексголові РДА з Хмельниччини суд першої інстанції присудив 9 років в’язниці за хабар

Ексголові РДА з Хмельниччини суд першої інстанції присудив 9 років в’язниці за хабар Фото: ГУ Нацполіції в Хмельницькій області.

Колишнього голову Полонської райдержадміністрації вироком Ізяславського районного суду визнано винним у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди та призначено покарання у вигляді 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора.

Також, згідно із вироком суду, колишнього голову РДА позбавлено права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на три роки.

«У суді доведено, що колишній голова однієї з райдержадміністрації Хмельницької області з березня по серпень 2018 року вимагав та одержав від представника суб’єкта господарювання 17 тисяч 200 доларів США неправомірної вигоди за винесення розпорядження про виготовлення та затвердження технічної документації із землеустрою, а також укладення договорів оренди земельних ділянок для ведення сільського господарства терміном на 10 років», - йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора.

Вирок суду не набрав чинності та може бути оскаржений до апеляційного суду про­тя­гом 30 днів із мо­мен­ту ого­ло­шен­ня ви­ро­ку, зазначено також в інформації на сайті Офісу Генерального прокурора.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, додають у відомстві.

Що відомо

  • У серпні 2018 року про­ку­ро­ра­ми Ге­не­раль­ної про­ку­ра­ту­ри Ук­ра­їни спіль­но із спробітниками відді­лу по бо­роть­бі з ко­руп­ці­єю та ор­га­ні­зо­ва­ною зло­чин­ністю упраління СБУ в Хмель­ницькій області та пра­ців­ни­ка­ми На­цполіції під час здій­снен­ня до­су­до­во­го роз­слі­ду­ван­ня у кри­мі­наль­но­му про­вад­женні було вик­ри­то в одер­жанні неп­ра­во­мір­ної ви­го­ди го­ло­ву Полонської районної адмінстрації.
  • Як повідомляла тоді Генеральна прокуратура України, по­са­до­вець ви­ма­гав від представника одного з фер­мерсь­ких гос­по­дарств гро­шо­ві кош­ти у роз­мі­рі 32 тисячі 900 до­ла­рів США за ви­не­сен­ня розпорядження про зат­вер­джен­ня тех­нічної до­ку­мен­та­ції зе­мель­них ді­ля­нок за­галь­ною пло­щею 94 га для ве­ден­ня сіль­сько­го гос­по­дарс­тва терміном на 10 ро­ків. 21 сер­пня 2018 ро­ку під час одержання чер­го­вої час­ти­ни неправомірної ви­го­ди в су­мі 15 тисяч 700 до­ла­рів США вка­за­ну осо­бу зат­ри­ма­но, ре­чо­ві до­ка­зи вилучено.
  • Згодом, як інформувала Генпрокуратура, голові Полонської райдержадміністрацї було повідомлено про пі­доз­ру у вчи­нен­ні зло­чи­ну, пе­ред­ба­че­но­го ч. 4 ст. 368 КК Ук­ра­їни – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.
  • У серпні 2018 року посаду голови Полонської райдержадміністрації обіймав Віктор Солодкий. 10 ве­рес­ня 2018 ро­ку Пре­зи­дент Ук­ра­їни Пет­ро По­ро­шен­ко під­пи­сав роз­по­ряд­ження про звіль­нен­ня Віктора Со­лод­ко­го з по­са­ди го­ло­ви По­лонсь­кої район­ної дер­жавної ад­мі­ніс­тра­ції Хмель­ницької об­ласті.
  • У лютому 2019 року головним слідчим управлінням Нацполіції  закінчено досудове розслідування та направлено до суду затверджений прокурором Генеральної прокуратури України обвинувальний акт відносно голови однієї з районних державних  адміністрацій Хмельницької області. Слідчими встановлено, що чоловік отримав від представника одного з фермерських господарств неправомірну вигоду, зокрема, майже півмільйона гривень. В таку суму фігурант оцінив свої послуги щодо  винесення розпорядження про затвердження технічної документації земельних ділянок загальною площею 94 га для ведення сільського господарства терміном на 10 років. 
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди