Ковчег "Чорнобиль". У Києві відкрилася виставка за підтримки Девіда Лінча

Ковчег "Чорнобиль". У Києві відкрилася виставка за підтримки Девіда Лінча

Ковчег "Чорнобиль". У Києві відкрилася виставка за підтримки Девіда Лінча Денис Копилов

За підтримки Девіда Лінча у музеї Шевченка відкрилася виставка Дениса Копилова "Ковчег "Чорнобиль: Перезавантаження". Значна частина робіт були складовою грандіозної експозиції митця у Прип'яті, присвяченої 35-ій річниці аварії на АЕС.

Соціальний артпроєкт складається з двох блоків, що доповнюють один одний, — "Ковчег. Чорнобиль" та "Мутація", які розташовані на подвір’ї та у залах музею. На смисловому та візуальному рівні вони є частиною великої, цілісної історії.

Проєкт особисто підтримав всесвітньовідомий режисер Девід Лінч та його фонд — David Lynch Foundation, який виступив партнером заходу. У своєму листі Девід Лінч написав: "Немає більше випромінювання радіоактивної отрути, тепер випромінюємо світ, узгодженість і щастя."

"Мета експозиції — трансформувати відношення до чорнобильської зони зі знаку "мінус" на знак "плюс", оскільки саме ця зона стала притулком для численних тварин, що абсолютно безпечно живуть і розмножуються після їх символічного порятунку від головного хижака – людини – у Ноєвому Ковчезі природи", — йдеться в описі артпроєкту.
Ковчег "Чорнобиль". У Києві відкрилася виставка за підтримки Девіда ЛінчаДенис Копилов

Значна частина робіт – банери розміром 2,5 на 5 метрів – раніше стали частиною грандіозної експозиції з 11 фототворів митця у Прип’яті, що розташовувалась просто неба у самому серці міста. Роботи перебували у зоні півтора місяця й тільки після ретельної перевірки та отримання усіх необхідних дозволів були перевезені у Київ.

Артпроєкт триватиме з 1 по 25 липня 2021 року.

Що відомо

  • Український фотограф Денис Копилов – учасник міжнародних виставок, фотографує  для  National Geographic. Раніше його роботи були представлені у 10 країнах світу.
  • Даний артпроєкт став 50-ю ювілейною виставкою автора, що проходить під патронатом Кабінету Міністрів України, за підтримки WWF Україна, Міністерства охорони навколишнього середовища України, Державної агенції з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника.
  • Роботи блоку "Мутація" були створені у співавторстві з мамою митця – Ольгою Копиловою – художницею, що вибірково розфарбовувала фотографії тварин, використані у проєкті "Ковчег “Чорнобиль", акрилом та гуашшю. У такий спосіб Денис візуалізує ідею уявних мутацій цих фото, що ніби піддались впливу радіації.

Читайте також

5 книжок про Чорнобильську катастрофу, які радить прочитати літературознавиця Тамара Гундорова

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше