Лідерок сезону на дистанції 400 м відсторонили від забігу на Олімпіаді-2020. З чим це пов'язано

Лідерок сезону на дистанції 400 м відсторонили від забігу на Олімпіаді-2020. З чим це пов'язано

Лідерок сезону на дистанції 400 м відсторонили від забігу на Олімпіаді-2020. З чим це пов'язано The Guardian

Вони не зможуть бігти цю дистанцію, однак відібралися на іншу.

Дві 18-річні бігунки з Намібії - Крістін Мбома та Беатріс Масілінгі - не зможуть виступити на Олімпійських Іграх у Токіо на дистанції 400 метрів. Про це повідомив олімпійський комітет Намібії.

Мбома та Масілінгі відібралися на Олімпіаду-2020, де мали виступити у двох дисциплінах - біг на 200 та 400 метрів. Мбома, зокрема, 30 червня встановила найкращий результат сезону в бігу на 400 метрів, пробігши дистанцію за 48.54 секунди.

Проте виступити на цій дистанції на Олімпійських Іграх у Токіо обидві спортсменки не зможуть. І причина не в допінгу.

Що сталося?

Бігунки проходили тестування згідно вимог Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Під час нього було виявлено, що у спортсменок - підвищений рівень тестостерону.

У 2019 році World Athletics прийняла рішення щодо спортсменок, у яких зафіксовано підвищений рівень тестостерону. Їм заборонено приймати участь у бігу на дистанціях від 400 до 1600 метрів без прийому спеціальних препаратів для зниження рівня тестостерону.

Спортсменки отримали відповідний вердикт від World Athletics за три тижні перед початком Олімпійських Ігор. Відповідно, на Олімпіаді вони не зможуть виступити в бігу на 400 метрів.

Разом із тим, відсторонення не впливає на можливість Мбоми та Масілінгі виступити в бігу на 200 метрів, куди вони також відібралися. А також у забігу на 400 метрів на наступних змаганнях за умови прийому препаратів для зниження рівня тестостерону.

"Важливо розуміти, що наші атлетки не знали про це [підвищений рівень тестостерону], так само, як і їхні члени сім'ї та тренер. Ми проаналізуємо інформацію та зробимо все в найкращих інтересах цих двох дівчин. Це не має розглядатися з негативного боку. Скоріше, як новий виклик та можливість", - повідомляється у звернені олімпійського комітету Намібії.

Це не вперше бігунок відсторонюють через підвищений рівень тестостерону. Через цю ж причину на Токіо-2020 не виступить 2-разова олімпійська чемпіонка з бігу на 800 метрів Кастер Семеня.

Що означає відсторонення бігунок з Намібії?

  • Саме Мбома та Масілінгі є володарками найкращих результатів сезону в бігу на 400 метрів. Мбома пробігла цю дистанцію за 48.54 секунди, а Масілінгі - за 49.53 секунди (третій час сезону в світі).
  • Перед відстороненням Мбома та Масілінгі World Athletics дискваліфікувала чемпіонку світу в бігу на 400 метрів Айд Насер.
Читайте також: Чемпіонку світу в бігу на 400 метрів Насер дискваліфікували перед Олімпіадою-2020
  • Мбома та Масілінгі - одні з конкуренток українки Анни Рижикової. Вона - єдина українка, хто виконав олімпійський норматив (51.35 секунди) на цій дистанції перед Токіо-2020.
  • У відборі на дистанцію 200 метрів Мбома та Масілінгі показали час 22.67 секунди (олімпійський норматив - 22.8 секунди).
  • Перед Олімпійськими Іграми відбудеться забіг на 400 метрів на етапі Діамантової ліги у Гейтсхеді.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів