Не винен у корупційному правопорушенні: керівника Чернігівського онкоцентру Юрія Шеня виправдали

Не винен у корупційному правопорушенні: керівника Чернігівського онкоцентру Юрія Шеня виправдали

Не винен у корупційному правопорушенні: керівника Чернігівського онкоцентру Юрія Шеня виправдали ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівський апеляційний суд 2 липня скасував рішення суду першої інстанції у справі виконувача обов’язків керівника Чернігівського медичного центру сучасної онкології Юрія Шеня. Раніше Деснянський районний суд визнав його винним у неповідомленні про конфлікт інтересів під час підписання договорів на надання послуг з комп’ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії. Їх онкоцентр уклав з фірмою «Ваша надія», засновником якої був Юрій Шень. За те, що Юрія Шеня визнали винним у корупційному правопорушенні, суд першої інстанції присудив йому штраф – 3400 гривень. Юрій пояснює, чому не погодився з рішенням Деснянського районного суду.

«Тут справа не в сумі, не в грошах, а саме в прецеденті. Не було на меті якоїсь корупційної складової, й ми зробили все правильно для того, щоб цієї ситуації не виникло».

Загальна сума, яку медзаклад заплатив фірмі «Ваша надія» за два роки – майже два мільйони 300 тисяч гривень. Гроші ця фірма отримувала за роботу томографа, пояснює Юрій Шень.

«В онкоцентрі є кабінет томографії, який завантажений на той час був і працював на дві лікарні. На лікарню онкоцентру і на обласну лікарню. Підприємство через систему prozoro, через тендерні процедури, відповідно, виграло ці процедури й надавало також послуги в онкоцентр».

Зі слів прокурора Юрія Максиміхіна, перш ніж укласти договір, Юрій Шень мав попередити про це керівництво – голову Чернігівської облдержадміністрації чи Управління охорони здоров`я ОДА, далі – діяти відповідно до рішення керівництва. Як каже адвокатка Юрія Шеня Галина Якуба, її підзахисний не винен. Бо ще перед укладанням договорів з онкоцентром він передав право розпоряджатися коштами фірми «Ваша надія» іншій фірмі.

«Право розпоряджатися коштами, доходами та дивідендами ТОВ «Ваша надія» було передано ТОВ «ЮСТ Чернігів». З витягів, які було надано стороною захисту, вбачається, що близьких родичів в тому товаристві в засновниках, або інші зацікавлені особи також не є засновниками й не приймали участь у діяльності даної організації, на користь якої були передані корпоративні права в управління».

Прокурор Юрій Максиміхін каже, хоч і підзахисний передав право розпоряджатися коштами іншій фірмі, він не позбувся права власності на частку в статутному капіталі.

«Було укладено договір про передачу корпоративних прав ТОВ «ЮСТ Чернігів», передача в управління, але він не позбувся власності на всю частку в статутному капіталі. А відтак, він не позбувся інтересів у тому, щоб це товариство здійснювало успішну господарську діяльність і отримувало дохід».

За результатами розгляду справи, Чернігівський апеляційний суд скасував рішення Деснянського райсуду. Конфлікту інтересів у діях Юрія Шеня не вбачає.

Читайте також:

У Чернігівському онкоцентрі у пацієнтки вимагали гроші за КТ, яка мала бути безкоштовною

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди