Як будують "Авангард" у Рівному, скільки витратили та що встигають. Пояснює керівник "Фіалки"

Як будують "Авангард" у Рівному, скільки витратили та що встигають. Пояснює керівник "Фіалки"

Ексклюзивно
Як будують "Авангард" у Рівному, скільки витратили та що встигають. Пояснює керівник "Фіалки" скрін з відео Верес TV

Реконструкцію основної частини рівненського "Авангарду", попри перевірки та аудит, планують закінчити до кінця 2021-го року. Про це Суспільному повідомив керівник фірми-генпідрядника "Фіалка" Юрій Фалко. Також він розповів, що вже зробили на стадіоні, а що ще планують.

На будівельному майданчику завершили близько 30% від запланованого. Наразі будівельники виконують роботи внутрішнього оздоблення стін та підлоги східної трибуни.

Чому для старту треба не одна трибуна

Варіант з полем і однією трибуною відпав відразу після того, як за днів 15 приїхали представники Української асоціації футболу. Вони приїжджали з представниками міжнародних асоціацій, які стежать за дотриманням вимог по Україні. Нам довелося категорично приймати кардинальне рішення по тому, що необхідно було будувати західну трибуну. В той момент вона перебувала в аварійному стані.

Після облаштування паль, фундаменту під навіс, частина трибуни сама завалилась, бо були відсутні нормальні фундаменти. І не були зв’язані самі конструкції під час реконструкції, які були виконані в 70-х роках минулого століття. Вони були якимсь чином не зв’язані між собою і виникала велика небезпека для людей. Це виявилося тільки в процесі реконструкції.

Генпідрядник розповів що відбувається на рівненському "Авангарді"Суспільне Рівне

Такий вигляд стадіон мав навесні 2021-го року.

Відповідно було прийняте рішення демонтувати трибуну зовсім і паралельно, поки йшло облаштування плит-сидінь східної трибуни, починати реконструкції західної трибуни. Що успішно наразі й проводиться. І ще облаштування відповідного освітлення. Тому це теж додаткові роботи.

Що вимагає УАФ

Після інспекції, яка була проведена новою міською владою, керівництвом області та керівництвом асоціації футболу, була направлена з Української асоціації футболу додаткова перевірка – інспектори, які відповідають за проведення змагань в цій асоціації.

Як будують "Авангард" у Рівному, скільки витратили та що встигають. Пояснює керівник "Фіалки"Верес TV

Відповідно до їхніх зауважень і для подальшого проведення змагань в Українській прем'єр-лізі, маю на увазі "Верес", необхідно, щоб обов’язково були дві трибуни на не менше 4,5 тисяч глядачів. Але найголовніше, щоб було поле з підігрівом та освітлення 2000 люксів.

Генпідрядник розповів що відбувається на рівненському "Авангарді"Суспільне Рівне

Про нове освітлення і щогли

Освітлення мало б бути вбудоване на козирку східної трибуни та мали використовувати мачти, які залишилися на західній трибуні. Але, їхня висота при нормативах, щоб досягнути даного освітлення, – висота мачти має бути 45 метрів. І на мачті має знаходитися 24 світильники, масою кожен в 70 з лишнім кілограм. І вони мають стояти під правильним кутом, щоб забезпечити освітлення і футбольного поля, і бігових доріжок.

Старі вежі не відповідають стандартам. Їхня висота – 24 метри, вони майже вдвічі нижчі, не витримають навантаження, якщо ми повісимо на них нові, сучасні світильники. Було прийняте рішення будувати нові фундаменти і закуповувати нові мачти, нові світильники.

Що вже зробили

На сьогодні ми облаштовуємо західну трибуну повним ходом. Проєкт перебуває на експертизі, нами виконуються всі роботи згідно з нормативами. Відповідно змонтовані плити сидінь на східній трибуні на 98%.

Як будують "Авангард" у Рівному, скільки витратили та що встигають. Пояснює керівник "Фіалки"Верес TV

Залишилися деякі технологічні пройми, які необхідні для монтажу деякого технічного обладнання. На футбольному полі вже прокладено дренажну систему, підігрів та систему автоматичного поливу.

Як будують "Авангард" у Рівному, скільки витратили та що встигають. Пояснює керівник "Фіалки"Верес TV

Скільки вже витратили

Перший пусковий комплекс мав би коштувати 310-315 млн, біля того. 29 квітня міськрада виділила 50 млн з міського бюджету. Це дало поштовх, щоб державний бюджет виділив під програму "Велике будівництво" – 100 мільйонів від Офісу президента.

Станом на зараз виконано, офіційно заактовано, – 133,5 млн, з яких нам оплачено 126 млн, а 5% – це як гарантійний внесок того, що ми маємо доробити. 133,5 млн – це те, що ми подали на оплату. Ще на сьогодні виконано на понад 33 млн грн.

У зв’язку з тим, що я причетний до керівництва футбольного клубу "Верес", я розумію, що дуже велика необхідність є у цьому стадіоні як для нашого міста, так і для футболістів зокрема. Тому ми всіма правдами і неправдами залучали наших партнерів постачальників матеріалів, техніки, і ми залучали кошти з різних джерел. Завдяки цьому ми пів року не зупинялися.

Цей об’єкт – не полагодити кран вдома і це дуже серйозний об’єкт, на який витрачаються дуже великі кошти. Тому міська влада взяла деяку паузу для того, щоб вивчити ситуацію і проаналізувати, що ж відбувається. Це теж внесло певні зміни у графік фінансування.

Хто й чому проводить аудит

На сьогодні Держаудит проводить перевірку нашого об’єкту і додатково аудит фірмою з Києва, яка має доступ до всіх будівель, процесів, що відбуваються на стадіоні. Вони вивчають правильність освоєння коштів, виконання технічних процесів. Була інспекція з ОП, вони вивчали стан робіт на будівлі. Я не готовий сказати, хто замовляв аудиторську перевірку. Держаудитслужба – це державна структура, яка в ході своїх прямих повноважень проводять планову перевірку об’єкту.

Читайте також: На "Авангарді" у Рівному побувала інспекція УАФ. Що там роблять і скільки це коштує

Коли здадуть першу чергу

Заяви мера, що на День Незалежності "Верес" зіграє перший матч на стадіоні – були передчасними. Ми не до кінця всі разом розуміли, де ми знаходимося. Навіть через те, що ми не розуміли, що відбувається з західною трибуною. Якби ми виконували тільки одну трибуну і поле, то, думаю, ми б встигли на той момент.

Але, оскільки внеслися корективи, нам доведеться дочекатися технічних рішень, виділення коштів, і за цим є трішки затримка. Але, я сподіваюся, до кінця року ми завершимо будівництво двох трибун, освітлення, бігових доріжок, футбольного поля.

Все реально і хочу запевнити, що за останні пів року жодного робочого дня не було простою. Були певні технологічні зупинки, зупинки у святкові дні, але простою в ході виконання робіт – не було. При тому, що тривають аудити, немає гарантій чи буде фінансування чи ні.

Але я як керівник підрядної організації взяв на себе зобов’язання виконати і ввести в експлуатацію цей об’єкт. Цього хочуть усі – як звичайні рівняни, легкоатлети, футболісти, фанати, керівництво міста і області. Я впевнений, що це буде туристичний магніт, куди будуть приїжджати глядачі з усієї області, будуть проводити легкоатлетичні міжнародні змагання.

За наявності фінансування до кінця року це буде зроблено і певний благоустрій для паркомісць – на двох трибунах буде розміщено близько семи тисяч місць для глядачів.

Що відомо

  • Загальна кошторисна вартість "Авангарду" у цінах станом на 17 липня 2018-го року складала 212,3 мільйона. Після коригування – уже 549,3 мільйона. Повний перелік змін – ТУТ.
  • Після обрання мер Олександр Третяк повідомив, що не облишить добудову стадіону, але заявив, що об'єкт треба добудовувати не за будь-яку ціну.
  • Голова бюджетної комісії Рівнеради Павло Алексєвич зазначив: фінансові перевірки проводять через побоювання щодо раціональності використання грошей. Він уточнив, що аудит проводитимуть у двох напрямках: перевірять технічне проведення робіт та освоєння грошей.
  • 2 липня на сторінці мера Олександра Третяка з'явилась інформація, що проєкт реконструкції комісія затвердила для участі у конкурсі на виділення фінансування з ДФРР у 2022 році.
  • Попередньо, закінчити реконструкцію об'єкту планують до кінця 2022 року.
  • ФК "Верес", який вийшов в УПЛ, на час реконструкції "Авангарду" у Рівному гратиме на однойменному стадіоні у Луцьку.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів