Ілля Забарний - у топ-5 наймолодших футболістів в історії плей-оф Євро

Ілля Забарний - у топ-5 наймолодших футболістів в історії плей-оф Євро AP

Однак на самому турнірі він лише третій у списку наймолодших.

Збірна України здобула перемогу в плей-оф Євро-2020 над Швецією. Команда Андрія Шевченка виборола перепустку в чвертьфінал, де зустрінеться проти Англії.

Плей-оф на Євро-2020 став першим для збірної України в історії. До цього на рівні міжнародних турнірів вони змагалися лише на чемпіонаті світу-2006, де також дійшли до чвертьфіналу.

Ще перед початком чемпіонату Європи у складі збірної України було два футболісти, віком до 19 років - Ілля Забарний та Георгій Судаков. Саме Забарний, який дебютував на Євро-2020, став наймолодшим гравцем України, що коли-небудь грав у фінальній частині континентальних першостях.

Після виходу в плей-оф Забарний оновив це досягнення. А також увійшов до п'ятірки наймолодших футболістів в історії чемпіонатів Європи у матчах на вибування.

У момент виходу на поле в матчі проти Швеції Забарному було 18 років та 301 день. Він - п'ятий наймолодший футболіст, який коли-небудь грав у плей-оф на чемпіонаті Європи.

Дебютувати у більш молодому віці вдалося лише чотирьом гравцям. Причому двом з ним - німцю Джамалу Мусіалі та іспанцю Педрі - це вдалося зробити саме на Євро-2020.

Топ-5 наймолодших футболістів Євро-2020

1. Джамал Мусіала (Німеччина) - 18 років та 123 дні (Євро-2020)
  2. Педрі (Іспанія) - 18 років та 215 днів (Євро-2020)
  3. Маркус Рашфорд (Англія) - 18 років та 240 днів (Євро-2016)
  4. Вейн Руні (Англія) - 18 років та 244 дні (Євро-2004)
  5. Ілля Забарний (Україна) - 18 років та 301 день (Євро-2020)

Чи може список топ-5 зазнати змін?

Двома наймолодшими футболістами перед стартом Євро-2020 були поляк Каспер Козловські та англієць Джуд Беллінгем. Козловські не виступить у плей-оф - збірна Польщі покинула турнір ще за підсумками групової стадії.

А от Беллінгем може випередити Забарного. І взагалі стати наймолодшим футболістом в історії чемпіонаті Європи, якщо зіграє хоча б одну хвилину в наступних матчах турніру.

Беллінгем вже грав на Євро-2020, він двічі виходив у матчах групової стадії проти Хорватії (1:0) та Чехії (1:0). Загалом 18-річний півзахисник провів на полі 30 хвилин.

Що відомо про Іллю Забарного

• Забарний - один із чотирьох футболістів збірної України, який провів на полі повністю усі чотири матчі.
  • Забарний проводить перший повноцінний сезон у дорослому футболі. На клубному рівні він провів 36 матчів у всіх турнірах за "Динамо", відзначившись одним голом.
  • До виступів за національну збірну України Забарний грав у складі молодіжних та юнацьких команд. За дорослу команду він провів 12 поєдинків.

• 3 червня. Чвертьфінал Євро-2020 між Україною та Англією в Римі.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів