Історична подія. Як українці реагують на перемогу України над Швецією

Історична подія. Як українці реагують на перемогу України над Швецією Суспільне, колаж

Україна вперше в історії вийшла в 1/4 фіналу чемпіонату Європи з футболу, коли перемогла Швецію в овертаймі з рахунком 2:1.

На столичній фан-зоні просто неба за перемогою національної збірної слідкувало кілька сотень вболівальників.

Історична подія. Як українці реагують на перемогу України над ШвецієюФото, Єлизавета Серватинська

Усі вони зібралися перед екранами та щиро раділи та напружено слідкували за грою українських футболістів проти шведів.

Такою була реакція вболівальників на другий гол збірної України, який приніс перемогу в матчі. Тоді Артем Довбик головою замкнув простріл з флангу Олександра Зінченка.

Підтримку національній збірній одразу висловив президент України. На своїй сторінці він написав, що 29 червня за українських футболістів вболівала команда "з понад 40 мільйонів, від Ужгорода до Луганська, та від Чернігова до Сімферополя".

"Але яке ж велике щастя написати це саме після перемоги! І отримати можливість написати це ще раз. Після 1/4. Або після 1/2. А, може, і після фіналу Євро!", — написав він.

Мер Києва Віталій Кличко також привітав збірну України з перемогою і виходом у чвертьфінал Євро-2020.

"Мільйони українців вболівали сьогодні й підтримували наших футболістів. І в матчі зі Швецією, хлопці показали справжню гру і волю до перемоги! Україно, вперед! Героям слава!", — написав він.

Українські вболівальникиСуспільне, Єлизавета Серватинська

Прем'єр-міністр назвав цю перемогу збірної України над командою Швеції "історичною подією".

"Ми в 1/4 фіналу Євро-2020. Цього вечора всі 40 млн українців були з вами на полі. Пишаємося", — зазначив він.

Надзвичайний і повноважний посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг написав привітання на своїй сторінці в соцмережах традиційним гаслом "Слава Україні!".

Українські футболісти

Голова Верховної ради Дмитро Разумков також привітав українських футболістів.

"Ура! На останніх хвилинах Україна виривається в чвертьфінал Євро-2020! Чудовий результат для нашої збірної та заслужена перемога над Швецією. Дякую команді за результативну гру та можливість побачити матч вже проти збірної Англії. Віримо в нашу перемогу! Так тримати", — зазначив голова Ради.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба написав просто: "Слава Україні!" над фото із зображенням форми національної збірної.

• Матч Україна-Швеція закривав програму 1/8 фіналу плей-оф чемпіонату Європи з футболу. Для обох збірних це був особливий поєдинок: українці уперше в історії вийшли у плей-оф чемпіонату Європи, для шведів — це перший матч у раунді на вибування з Євро-2004.