В Україні почала діяти система автоматизованого арешту рахунків боржників. Як це працює

В Україні почала діяти система автоматизованого арешту рахунків боржників. Як це працює

В Україні почала діяти система автоматизованого арешту рахунків боржників. Як це працює
. Фото: Суспільне

В Україні з 6 липня запрацювали зміни до порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках. Міністерство юстиції пояснило, як саме працює нова система.

Наказ набув чинності ще 6 квітня, утім в ньому є норма про відстрочку на три місяці, щоб всі органи встигли підготуватися до введення нової системи.

Як повідомляла пресслужба Мін'юсту, арешт поширюється на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників — фізичних та юридичних осіб.

Крім того, автоматизовано процес отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників та сум коштів, які наявні на таких рахунках. Також кошти боржників на банківських рахунках відтепер арештовують автоматично: за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження шляхом інформаційної взаємодії державних або приватних виконавців та банків. Арешт поширюється і на кошти на рахунках, відкритих після винесення постанови про накладення арешту.

Зазначається, що у разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на інше майно, яке належить боржнику, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення. Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на кошти боржника: він має право запропонувати види майна чи предмети, які необхідно реалізувати в першу чергу. Черговість стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається виконавцем.

Стягнення на майно боржника здійснюється з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження, основної винагороди приватного виконавця. У Мін'юсті додали, що у разі, якщо боржник володіє майном разом з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням виконавця.

Читайте також

Як правильно оформити позику. Пояснює Мін'юст

Мін'юст пояснив, що таке нотаріальна таємниця і коли її можна розповідати

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок