Україна здобула ще дві олімпійські ліцензії в боксі за "світовим рейтингом". Як це сталося

Україна здобула ще дві олімпійські ліцензії в боксі за "світовим рейтингом". Як це сталося

Україна здобула ще дві олімпійські ліцензії в боксі за "світовим рейтингом". Як це сталося ФБУ

У Токіо виступлять ще два українських боксери.

Україна буде представлена на Олімпійських Іграх у Токіо ще двома боксерами. Євген Барабанов (до 69 кг) та Цотне Рогава (понад 91 кг) отримали олімпійські ліцензії.

Кваліфікаційний відбір на Олімпійські Ігри-2020 у боксі завершився на початку червня. Тоді відбувся останній відбірковий турнір - його приймав Париж.

Читайте також: Україна виборола чотири ліцензії на Олімпіаду-2020 в боксі: хто їх здобув

На турнірі в Парижі збірна України виборола чотири ліцензії - три у чоловічому боксі та одну - у жіночому. Після цього мав відбутися світовий відбір на Ігри в Токіо, але він був скасований ще на початку року, а тому боксери не мали можливість поборотися на ньому за ліцензії.

Хоча світовий відбірковий турнір не відбувся, Україна змогла завоювати ще дві ліцензії в боксі. Їх отримали Барабанов та Рогава - два боксери, яким не вистачило однієї перемоги на турнірі в Парижі для отримання олімпійської ліцензії.

Чому Барабанов та Рогава отримали ліцензії?

Оскільки світовий відбір на Олімпіаду був скасований, кількість квот на турнір у Токіо були перерозподілені за рейтингом: по одній на котинент для боксера з найвищим місцем у рейтингу без ліцензії у рейтингу.

Обидва українці змогли відібратися на олімпійський турнір з боксу саме завдяки рейтингу. І Барабанов, і Рогава очолюють європейський рейтинг у своїх вагових категоріях серед боксерів, що не відібралися на Олімпіаду (Барабанов загалом - 16-й у світі, Рогава - 14-й).

Для Барабанова та Рогави Олімпійські Ігри в Токіо стануть першими в кар'єрі. До цього вони на такому рівні не змагалися.

Таким чином, збірна України на Токіо-2020 буде представлена шістьма боксерами. П'ять виступлять у чоловічих турнірах, і лише одна - Анна Лисенко - у жіночому.

Хто виступить від України на Олімпійських Іграх у боксі

  • Чоловіки: Микола Буценко (до 57 кг), Ярослав Харциз (до 63 кг), Євген Барабанов (до 69 кг), Олександр Хижняк (до 75 кг), Цотне Рогава (понад 91 кг)
  • Жінки: Анна Лисенко (до 69 кг)

Кількість боксерів на Олімпіаді в Токіо - кращий результат, аніж був у 2016 році. На Іграх у Ріо-де-Жанейро Україна була представлена п'ятьма боксерами.

Як раніше Україна виступала у боксі на Олімпіадах?

  • Атланта-1996: 7 ліцензій, 2 медалі ("золото" - Володимир Кличко, "бронза" - Олег Кірюхін)
  • Сідней-2000: 11 ліцензій, 5 медалей ("срібло" - Андрій Котельник, Сергій Доценко, "бронза" - Володимир Сидоренко, Сергій Данільченко, Андрій Федчук)
  • Афіни-2004: 6 ліцензій, 0 медалей
  • Пекін-2008: 7 ліцензій, 2 медалі ("золото" - Василь Ломаченко, "бронза" - В'ячеслав Глазков)
  • Лондон-2012: 7 ліцензій, 5 медалей ("золото" - Василь Ломаченко, Олександр Усик; "срібло" - Денис Берінчик, "бронза" - Тарас Шелестюк, Олександр Гвоздик)
  • Ріо-2016: 5 ліцензій, 0 медалей

Що відомо

  • Олімпійський турнір з боксу відбуватиметься з 24 липня по 8 серпня - увесь період змагань в Токіо. Фінали відбуватимуться з 3 по 8 серпня.
  • На Олімпіаді-2016 в Ріо Україна не виграла жодної медалі в боксерському турнірі.
Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів