21-річна американка встановила абсолютний світовий рекорд в бігу на 400 м з бар'єрами: відео

21-річна американка встановила абсолютний світовий рекорд в бігу на 400 м з бар'єрами: відео

21-річна американка встановила абсолютний світовий рекорд в бігу на 400 м з бар'єрами: відео AP Images

Перша жінка, яка вибігла з 52 секунд.

21-річна Сідні Маклафлін - світова рекордсменка на дистанції 400 метрів з бар'єрами! На американському олімпійському відборі бігунка показала абсолютно найкращий час в історії.

Принцип відбору легкоатлетів США на Олімпійські ігри базується саме на результатах внутрішнього відбору: лише призери цього змагання можуть претендувати на виступ на Іграх.

Відповідно, у фіналі жіночого бігу на 400 метрів з бар'єрами зійшлися дві найшвидші бігунки в історії. Далайла Мухаммад - чинна олімпійська чемпіонка та чемпіонка світу (володарка світового рекорлу) та Сідні Маклафлін - друга найшвидша в історії, віцечемпіонка світу.

Читайте також: Американець Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра, який тримався 31 рік: відео

У 2019 році Мухаммад двічі на великих турнірах обійшла Маклафлін, при цьому двічі встановила світовий рекорд. Її найкращий час - 52.16 секунд.

Але на відборі у 2021 році Маклафлін нарешті обійшла свою партнерку по збірній та суперницю!

Сідні Маклафлін подолала дистанцію за 51.90 секунди - вона стала першою жінкою в історії, яка вибігла з 52 секунд! При цьому час Мухаммад - 52.42 секунди, це шостий найкращий результат в історії.

Відео рекордного забігу на 400 м з бар'єрами

Довгий час саме Мухаммад була лідеркою на дистанції, однак фінішне прискорення та вирішальні 100 метрів залишилися за Маклафлін. 21-річна бігунка вирвала перше місце на останніх метрах, а разом з ними встановила світовий рекорд.

Що означає цей світовий рекорд

  • Маклафлін - перша жінка в історії, що вибігла з 52 секунд на дистанції 400 метрів з бар'єрами. Вона покращила попередній світовий рекорд (52.10 сек) на 0.26 секунди!
  • Попередній світовий рекорд тримався менше двох років - його було встановлено на чемпіонаті світу-2019 в Досі (4 жовтня 2019).
  • Сідні вшосте у кар'єрі вибігла з 53 секунд - це найкращий результат в історії. У Мухаммад - п'ять таких результатів.

Як відреагувала Маклафлін на світовий рекорд

"Ти не можеш передбачити багато речей, але це результат віри у процес. Я не можу просити про більше", - заявила Сідні.

Хто така Сідні Маклафлін

  • 21-річна американка, віцечемпіонка світу-2019, учасниця Олімпіади-2016 (не вийшла до фіналу), світова рекордсменка на дистанції 400 м з бар'єрами (володарка також світового молодіжного рекорду).
  • Атлетка, що була визнана "Зіркою, що сходить" у 2018 році. Після неї - у 2019 році цю нагороду виграла Ярослава Магучіх.

Що далі

  • За результатами олімпійського відбору США в Токіо на дистанції 400 м з бар'єрами представлятимуть Маклафлін, Мухаммад та Анна Кокрелл (третє місце).
  • Також на дистанції 400 м з бар'єрами в Токіо-2020 виступатимуть дві українки: Анна Рижикова та Вікторія Ткачук. Найкращий результат в їх кар'єрі - у межах 54 секунд.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів