Жителі Авдіївки перекрили дорогу Чернігів-Грем’яч: люди проти об’єднання з Сосницею

Жителі Авдіївки перекрили дорогу Чернігів-Грем’яч: люди проти об’єднання з Сосницею

Жителі Авдіївки перекрили дорогу Чернігів-Грем’яч: люди проти об’єднання з Сосницею оригінал

Півсотні жителів Авдіївки Сосницького району на півтори години перекрили дорогу Чернігів-Грем’яч. Так вони протестували проти рішення сільради об’єднатись в громаду з Сосницею. Нагадаємо, 9 лютого на сході села більшість присутніх жителів проголосували за об’єднання з Понорницькою громадою. Це рішення врахувала і облдержадміністрація у проекті перспективного плану об’єднаних територіальних громад Чернігівщини. Чому рішення сходу авдіївців і сьогоднішньої сесії сільради розійшлись, розкаже Олексій Коцебчук.

Півсотні жителів Авдіївки перекрили автодорогу, яка проходить через село. Так протестують проти рішення сесії сільради – об’єднатись в одну громаду з Сосницею. Ці люди - прихильники об’єднання з Понорницею.

«Ми протестуємо, бо вважаємо, що депутати прийняли неправильне рішення, тому що на сході села більшість була до Понорниці, а в депутатів з’явились якісь особисті інтереси, які не співпадають з думкою більшості», - каже житель Авдіївки Анатолій Кашич.

Анатолій Кашич пояснює чому він за об’єднання з Понорницею: «Якщо в нас буде Понорницька громада, мається на увазі не тільки Понорниця і Верба, а ще багато сіл – це Криски і Покошичі, і так далі – це порядку 6-7 тисяч населення і ми там будем рівні серед рівних – це виробники в основному люди, які працюють на землі».

Дорогу Чернігів-Грем’яч люди перекривали протягом півтори години.

«Люди праві, вони ж самі повинні обирати, куди вони хочуть йти, а не за них все повинно вирішуватись. Їхати звичайно треба, але народ теж треба зрозуміти», - говорить водій Олександр Буй.

За годину до цього, перед сесією, прихильники об’єднання з Понорницею зібралися біля сільради. Прийшли, бо сумнівались, що більшість депутатів підтримає рішення сходів 9 лютого, каже жителька Авдіївки Світлана Кашич.

«Якби, я думаю, було рішення – до Сосниці, то вони б прийняли це рішення одразу після зборів», - говорить жителька Авдіївки Світлана Кашич.

На сесії сільради депутати розглядають проект рішення. Просять облдержадміністрацію змінити проект перспективного плану області з Авдіївською сільрадою у складі Сосницької ОТГ. 11 голосують – за. Троє – проти.

«Включаємо Авдіївську сільську раду до перспективного плану формування територіальних громад – до Сосницької ОТГ».

Депутат сільради Федір Ковпинець голосував проти приєднання до Сосницької ОТГ.

«В Сосниці я не бачу, що вони зробили за цей період. Робили опитування, якщо більшість зробила такий вибір – що можна тут говорити. Опитування ж було таємне, ніхто не показував списки», - каже Федір Ковпинець.

Депутат сільради Анатолій Кузьменко голосував за об’єднання з Сосницькою громадою.

«Я перед цим пройшов, опитав людей, які мене обирали на дільниці і їх думки розділились спочатку приблизно порівну. Після того як опитав деякі підходили і казали, що більш схиляються до Сосниці. До Сосницької ОТГ – 33 людини, до Понорницької ОТГ – 30, утрималось 10», - сказав Анатолій Кузьменко.

Голова Авдіївської сільради Анатолій Адаменко каже: «Депутати обрані людьми, які проживають на округах, вони пройшли подвірне опитування, в кожного є думка людей, і більшість людей висловила бажання і наказала депутатам на сесії прийняти рішення – до Сосницької ОТГ».

Жителі Авдіївки рішення сесії сільради коментують так.

Василь Грек: «Учора був депутат наш і вирішили, що до Сосниці, - нам по асфальту ближче туди».

Василь Тібеж: «Депутати походили зі списками – позаписували. Давай сходи робить у клубі – сходи зробили – там більшість за Понорницю. Так. Тепер знов депутати повторно давай обходити по тих самих людях, переписувати уже у другу сторону. Так що це виходить? Драчу влаштували. Навлобки людей звели, да і все».

Як сказав консультант з бюджетних питань регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко, включати Авдіївську сільраду у проекті перспективного плану до Сосницької ОТГ або ні - таке рішення має прийняти облдержадміністрація. Остаточне рішення про межі об’єднаних територіальних громад - за Кабінетом Міністрів.

«Стосовно того, чи можна змінити перспективний план в ОДА тепер після сесії сільради. Ще рішення уряду не має по цьому плану, тому юридично і технічно все можливо, чи буде добра воля облдержадміністрації – це треба в них запитати», - сказав Микола Силенко.

Нині ми намагаємося отримати коментар облдержадміністрації, з приводу того, чи збираються вони змінювати проект перспективного плану, враховуючи сьогоднішнє рішення слільради.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди