Чехія перемогла Нідерланди та зіграє з Данією у чвертьфіналі Євро-2020

Чехія перемогла Нідерланди та зіграє з Данією у чвертьфіналі Євро-2020 AP

Два з трьох суперників України в групі Євро-2020 покинули турнір.

На чемпіонаті Європи з футболу визначилася перша чвертьфінальна пара. Збірна Чехії зіграє на цій стадії з Данією, яка у перший день плей-оф розгромила Вельс з рахунком 4:0.

Чехія вийшла в плей-оф з третього місця в групі D та мала зіграти проти переможця групи C Нідерландів. Саме у групі з нідерландцями грала збірна України.

Нідерланди на Євро-2020 здобули три поспіль перемоги. Востаннє команда Франка де Бура програвала на старті 2021 року, поступившись Туреччині у відборі на чемпіонат світу-2022.

Найголовніші моменти матчу Нідерланди - Чехія трапилися після перерви. Шанс відкрити рахунок мав форвард нідерландців Доньєл Мален, однак він не скориставвся виходом віч на віч з голкіпером Чехії Томашем Вацликом.

А у наступній ж атаці нідерландці залишилися в меншості. Маттейс Де Лігт завадив форвардові Патрику Шику пробратися уперед, зігравши навмисно рукою в м'яч. Арбітр зустрічі після перегляду відеоповтору вирішив вилучити з поля захисника нідерландців.

Маючи чисельну перевагу, Чехія активніше пішла в атаку. І забила: після подачі з кутового Томаш Калас скинув на Томаша Голеша, який головою переправив м'яча у сітку.

Нідерланди, попри гру в десятьох, спробували зрівняти рахунок. Однак натомість пропустили вдруге: Голеш віддав передачу на Патрика Шика, який точно пробив у ближній кут.

У підсумку 2:0 на користь Чехії. Перша сенсація у плей-оф Євро-2020.

Євро-2020. 1/8 фіналу

• Нідерланди - Чехія 0:2

Голи: Голеш, 68, Шик, 80

• Це перший вихід збірної Чехії у чвертьфінал з Євро-2012. На тому турнірі чехи програли вихід у півфінал збірній Португалії.
  • Загалом чехи чотири рази виходили в чвертьфінал. Найкращий результат - фінал Євро-1996.

• В 1/8 фіналу Чехія зіграє саме проти збірної Данії. Зустріч відбудеться 3 липня в Баку.
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика