Україна показала найкращий результат в історії на чемпіонаті Європи з настільного тенісу ETTU_TTennis

І вперше виграла медаль в жіночій парі.

Збірна України здобула дві бронзові медалі на чемпіонаті Європи з настільного тенісу, що завершився у столиці Польщі Варшаві. Усього на турнірі було розіграно п'ять комплектів нагород.

Україна на Євро була представлена шістьма спортсменами. Вони змагалися у чотирьох розрядах: одиночному і парному серед чоловіків та жінок.

Склад збірної України з настільного тенісу на Євро

• Чоловіки: Віктор Ефімов (соло, пара), Євген Прищепа (соло, пара)
  • Жінки: Соломія Братейко (соло, параВиступала з білорускою Дар'єю Кісєль), Маргарита Песоцька (соло), Ганна Гапонова (соло, пара), Тетяна Біленко (соло, пара)

Завоювати нагороди збірна України змогла лише у жіночому тенісі: і в одиночному, і в парному турнірах українки виграли бронзові нагороди.

Як виступила збірна України на Євро з настільного тенісу?

Жінки (одиночний турнір): Маргарита Песоцька - "бронза"

До півфіналів на чемпіонаті Європи з настільного тенісу змогла дійти лише Песоцька. Вихід у півфінал на цьому турнірі автоматично означав виграш бронзової нагороди, оскільки матчів за третє місце не було.

На шляху до півфіналу Песоцька пройшла чотири суперниці. У перших двох раундах - шведку Філіппу Берганд (4:0), сербку Сабіну Сурьян (4:3). У третьому раунді українка розібралася з 57-річною Ні Сялянь (4:2), яка кваліфікувалася на Олімпіаду в Токіо та стане найстаршою гравчинею в історії настільного тенісу.

Вирішальним для Песоцької став чвертьфінальний матч проти австрійки Софії Полканової (4:1). Зупинити Песоцьку вдалося лише у півфіналі представниці Німеччини Шань Сяоні - срібній призерці Ріо-2016 у команді. У зустрічі з нею українська тенісистка не змогла виграти жодної партії.

Це п'ята медаль Маргарити Песоцької на чемпіонатах Європи. До цього вона вигравала в одиночному турнірі "срібло" в 2009 та 2018 роках, а також вигравала "бронзу" в 2011-му (одиночний турнір) та 2015-му (командний).

Решта українських спортсменок подолали груповий етап, а от у основній частині далеко по турнірній сітці не пройшли. І Тетяна Біленко, і Соломія Братейко виграли по одному матчу, однак потім вилетіли у другому раунді.

• Маргарита Песоцька - "бронза" (чотири перемоги, одна поразка)
  • Тетяна Біленко - виліт в 1/16 фіналу (одна перемога, одна поразка)
  • Соломія Братейко - виліт в 1/16 фіналу (одна перемога, одна поразка)
  • Ганна Гапонова - виліт в 1/32 фіналу (одна поразка)
Жінки (парний турнір): Тетяна Біленко та Ганна Гапонова - "бронза"

Як і в одиночному турнірі, до півфіналу парних змагань Євро з настільного тенісу дійшла одна українська команда. Тетяна Біленко та Ганна Гапонова виграли "бронзу" турніру.

Для виходу в півфінал український дует здолав словенок Ану Тофант та Катаріну Стражар (3:0), француженок Паолін Шасселен та Прітіку Пава (3:1), а також представниць Португалії Фу Ю та Шао Цзені (3:0),

За вихід у фінал Біленко та Гапонова змагалися з німкенями Ніною Міттельхам та Сабін Вінтер. Однак здолати представниць Німеччини не змогли - поразка 1:3.

Попри це, український дует здобув історичну "бронзу" на чемпіонаті Європи. Уперше в історії жіноча збірна України виграла медаль у парному турнірі. До Євро в Варшаві це вдавалося лише чоловікам - Коу Лей та Євген Прищепа виграли "бронзу" в 2010-му.

Щодо пари Соломії Братейко та білоруски Дар'ї Кісєль, то вона не подолала навіть першого раунду змагань.

• Тетяна Біленко/Ганна Гапонова (Україна) - третє місце (три перемоги, одна поразка)
  • Соломія Братейко (Україна)/Дар'я Кісєль (Білорусь) - виліт у першому раунді (одна поразка)
Чоловіки (одиночний та парний турніри)

Показати високі результати Віктору Єфімову та Євгенові Прищепі не вдалося ані в одиночному, ані в парному турнірі. В обох змаганнях українці вилетіли у першому раунді.

Що означає результат збірної України на Євро з настільного тенісу

• Результат збірної України на Євро у Варшаві - найкращий в історії. Жодного разу до цього Україна не вигравала дві нагороди на одному чемпіонаті Європи.
  • Також Євро у Варшаві - другий поспіль, коли Україна виграє нагороди. У 2018-му "срібло" в одиночному турнірі виграла Маргарита Песоцька.

Усі медалі України на Євро з настільного тенісу

• 2009: "срібло" - Маргарита Песоцька (одиночний турнір)
  • 2010: "бронза" - Коу Лей, Євген Прищепа (командний турнір)
  • 2011: "бронза" - Маргарита Песоцька (одиночний турнір)
  • 2015: "бронза" - Маргарита Песоцька, Тетяна Біленко, Ганна Гапонова (командний турнір)
  • 2018: "срібло" - Маргарита Песоцька (одиночний турнір)
  • 2021: "бронза" - Маргарита Песоцька (одиночний турнір), Тетяна Біленко та Ганна Гапонова (парний турнір)