Під час старту Тур де Франс відбувся масовий завал велосипедистів. Як це сталося: відео

Під час старту Тур де Франс відбувся масовий завал велосипедистів. Як це сталося: відео

Під час старту Тур де Франс відбувся масовий завал велосипедистів. Як це сталося: відео AP

Пелотон із велогонщиків постраждав через дії одного вболівальника.

Тур де Франс - одна із найбільш відомих багатоденок у велоспорті - розпочалася із серйозного інциденту. Пелотон велогонщиків завалився під час проходження стартового етапу.

Перший етап Тур де Франс проходив по трасі Брест - Ландерно. Гонщики мали подолати 198 кілометрів по горбистій дорозі.

Однак після того, як велосипедисти проїхали 43 км, відбувся інцидент із масовим завалом пелотону. Через дії одного вболівальника.

Що трапилося?

Велогонщики встигли розділитися на кілька окремих пелотонів. Очолював один з них німецький велосипедист Тоні Мартін з команди Jumbo-Visma.

Мартін зайняв позицію збоку дороги, де розміщувалися вболівальники, поруч з ним їхали його партнери по команди. Раптово один із фанів виставив уперед плакат, в який врізався велосипедист.

Мартін упав з велосипеда на асфальт. Слідом за ним впала й більшість тих велогонщиків, які рухалися за ним.

Відео із падінням пелотону на Тур де Франс

У підсумку під завал потрапили близько 60 велосипедистів. Тим, хто рухався позаду, пощастило більше: вони змогли об'їхати пелотон спортсменів, що лежали на землі та собою перекрили трасу.

Як вплинуло падіння на перебіг гонки?

Більше всього постраждали велосипедисти нідерландської команди Jumbo-Vismа, за яку виступає Мартін. Два його партнери по команді - Зепп Кусс та Майк Тьоніссен також потрапили під завал.

Інцидент вплинув і на рух велогонщиків інших команд - UAE Emirates, Movistar, Ineos Grenadiers. Вони були змушені чекати, поки постраждалі велосипедисти підведуться і їм нададуть медичну допомогу.

Скільки саме велосипедистів постраждали внаслідок падіння - не повідомляється. Відомо лише, що три велогонщики - Яша Зюттерлін (DSM), Ігнатас Коноваловас (Groupama) та Сіріль Лемуан (B&B Hotels) - не фінішували.

Щодо Мартіна, з якого і розпочалося падіння пелотону, то він продовжив гонку після падіння. Однак на руках та ногах велосипедиста були помітні садна та порізи.

МартінAP

Після інциденту організатори Тур де Франс підготували звернення. У ньому вони закликали вболівальників триматися подалі від дороги, щоб уникнути подібних падінь у подальшому.

Згодом стало відомо, що за 10 км перед фінішем відбулося ще одне масове падіння. Що його спричинило - невідомо, однак під нього потрапив 4-разовий чемпіон Тур де Франс Кріс Фрум.

Чим закінчилася гонка?

  • Найкращим на першому етапі став француз Жюліан Алафіліпп, який подолав дистанцію за 4:39.05 годин.
  • Кріс Фрум, який потрапив під другий завал, посів 171-е місце з відставанням у 14:37 хвилини. Тоні Мартін, учасник першого завалу - 176-е.
  • Чинний чемпіон Тур де Франс Тадей Погачар посів шосте місце, відставши від Алафіліппа у межах восьми секунд.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів