На Хмельниччині жителі селища Летичів обурені стихійним сміттєзвалищем

На Хмельниччині жителі селища Летичів обурені стихійним сміттєзвалищем

На Хмельниччині жителі селища Летичів обурені стихійним сміттєзвалищем

Сотня жителів Летичева виступає проти стихійного сміттєзвалища за три кілометри від селища. За словами члена громадської ради підприємців Летичівщини Юрія Няньчука, на земельну ділянку без дозвільних документів звозять непотріб з усієї України.

Із його слів, він особисто знаходив на звалищі чеки й платіжки з Львівської області. Тож активні жителі селища вимагають припинити ввіз на несанкціоноване звалище сміття та закликають почати дбати про екологію, доки не пізно.

Власниця кав`ярні в Летичеві Наталія Олійник розказує: намагається мінімізувати в закладі побутові відходи, відмовляє відвідувачів використовувати одноразовий посуд та впродовж двох років відсортовувала пластик в окремий контейнер. Через рік, додає, його забрали, сказавши, що це не актуально, і його нема куди здавати на переробку.

За словами Наталії Олійник, близько сотні летичівців виявили й зафіксували, як на ділянку, що за три кілометри від селища, вантажівки з номерами іншого міста скидають непотріб. Тож почали виступати проти стихійного звалища, щоночі там чергувати та фіксувати все на фото й відео.

Паспортизований полігон – за кількасот метрів, та сміття фури скидають сюди, додає Наталія Олійник.

Інший житель Летичева Юрій Няньчук теж виступає проти стихійного звалища поблизу селища. Пригадує: тринадцятого червня о 22 годині тут знаходились чотири автомашини з львівськими номерами з сміттям, трактор, бульдозер, розвантажували сміття в присутності директора комунального підприємства «Злагода» Микола Дядюка.

Останній не приховує: уклав угоду до кінця року з київською компанією «АРІАНТ-М», яка займається сортуванням і вивезенням сміття з усієї України. Каже, мали заробити по 400 гривень за тонну сміття. Крім того, додає, кияни надали трактор для впорядкування майданчика, пальне та платню трактористу.

«Це була, як манна небесна, ми не докладали нічого. Чи вони його везуть зі Львова, чи з Тернополя, то мене зовсім не цікавило», - каже Микола Дядюк.

Ольга Салієва, яка намагається ідентифікувати, звідки завезли чергову партію сміття, розповідає: комунальники порушують законтрактовану угоду. За її словами, залишене київською фірмою на тимчасове зберігання сміття не вивозять, а засипають.

Юрій Няньчук додає: від 13 червня ніхто із громадського патруля не бачив жодної машини, яка б відвантажувала й вивозила з майданчика непотріб. Директор «Злагоди» запевняє: фури забирають сміття.

Активісти розповідають: на стихійне сміттєзвалище в час розвантаження фур викликали поліцію та екологів. Ті перевірили документи й зафіксували порушення.

«Всі звалища мають бути, відповідно до закону, оформлені, з дозвільними документами. Відповідальних буде встановлювати поліція, тому що матеріали, згідно статті 214, направлені в ГУНП», - каже начальник Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Андрій Мартинов. Та додає: обраховано розмір збитків від засмічення земельної ділянки, який становить 148 тисяч гривень, ідібрані проби ґрунту, проводяться лабораторні дослідження.

Мешканець Летичева Василь Кушнір хотів би взяти в оренду ділянку під сміттєзвалищем, аби після рекультивації вирощувати там саджанці. Екологи запевняють: ділянка для фермерства непридатна.

На початок