Вчені записали космічні звуки та перетворили їх на музичний альбом

Вчені записали космічні звуки та перетворили їх на музичний альбом

Вчені записали космічні звуки та перетворили їх на музичний альбом

21 червня міжнародний проєкт Sounds of Space ("Звуки космосу") випустив новий альбом Celestial Incantations, який розвиває тему попереднього Aurora Musicalis і увібрав в себе новий спектр космічних "звуків" з вкрапленнями інструментальної музики. Про це повідомляє the Guardian.

Звукові хвилі не можуть розповсюджуватися в майже ідеальному вакуумі космосу, проте на це здатні електромагнітні та гравітаційні хвилі. Так вчені перетворили сигнали з космосу в музичні композиції.

Перші треки містять земні звуки – тріск блискавки, багаття та шум, з яким повітря виривається з глибини при бурінні льоду в Антарктиді.

Один зі співавторів проєкту Кім Куніо розповів, що вибирали звуки вчені разом, а після він акомпанував їм на акустичних інструментах. "У нас були такі речі, як терменвокс і хвилі Мартено (електронні музичні інструменти – ред.), які створювали науково-фантастичні звуки протягом майже 100 років. Я подумав: "Хіба не було б здорово, якби ми могли за допомоги акустики супроводжувати те, що відбувається в природі, а не робити це штучно?".

Композиція Cataclysm ("Катаклізм") дає слухачам уявлення про те, як звучать гравітаційні хвилі при злитті двох чорних дір на відстані 1,3 млрд світлових років від Землі. "Ми навіть не можемо побачити, що викликало цю пульсацію, можемо її тільки відчути", – додав Куніо. Для створення музичного супроводу в композиції музикознавець скористався віртуальним піаніно і налаштував його так, щоб кожна нота відтворювалася двічі.

"Звуки космосу" – це спільний проєкт доктора Найджела Мередита, Діани Скарборо і доктора Кіма Куніо. У десяти нових треках представлений "спектр" космічних "звуків" з Землі, Сонячної системи, галактики, разом з голосами та музичними інструментами. Як і перший альбом "Aurora Musicalis", це злиття мистецтва і науки у вигляді несподіваних рим, текстур або розмов.

Прослухати або завантажити альбом можна за посиланням.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше