"День Вуличної Музики" - 2021: фестиваль відбудеться двічі та в акустичному форматі

"День Вуличної Музики" - 2021: фестиваль відбудеться двічі та в акустичному форматі

"День Вуличної Музики" - 2021: фестиваль відбудеться двічі та в акустичному форматі streetmusic.com.ua

"День Вуличної Музики" у 2021-му відбудеться у липні та жовтні. Це буде сьомий та восьми фестивалі, оскільки у 2020 році подію через карантин скасували.

10 липня та 2 жовтня музиканти-професіонали та аматори виступатимуть разом на різних майданчиках Києва незалежно від рівня підготовки та репертуару. У чому особливість цьогорічного фестивалю та куди йти слухати музику - в ефірі "Радіо Промінь" розповіла продюсерка "Дня Вуличної Музики" Олеся Корженевська.

"Минулого року вперше з 2014 року "День Вуличної Музики" не відбувся. Нам декілька разів переносила подію Київська міська державна адміністрація: спочатку у зв’язку з карантином, потім був ремонт Пейзажної алеї, - говорить Коржневська.

Цього року у нас, як то кажуть, "рік за два". Вирішили проводити фестиваль 10 липня і 2 жовтня. Зазвичай, "День Вуличної Музики" відбувається в третю суботу травня, але ми подавались на лот "Знакові події в Україні" Українського культурного фонду й очікували на результати, сподівались, що переможемо. На жаль, не перемогли, тому подія у нас перенеслась на літо.

Цьогоріч у нас не буде традиційних локацій з підключенням інструментів, повним набором обладнанням для виступу гурту, звукорежисером, техніком.

Ми вирішили зробити все в спрощеному форматі, оскільки грошей як не було, так і немає, і це продовжується з 2014 року.

Удавати, що у нас є гроші – немає сил. Тому ми вирішили, що все одно проведемо подію, адже у нас є дуже багато партнерів, які допомагають.

Куди йти слухати музику?

У Києві - Пейзажна алея, Алея художників, Володимирська гірка. Крім цього будуть локації наших постійних і нових партнерів. Багато років беруть участь у фестивалі хлопці з Dub Splash Soundsystem, які роблять реггі-локацію. Вона буде знаходитись посеред сходів біля Національного музею історії України, які спускаються з Пейзажної алеї і ведуть до мікрорайону Воздвиженка.

"День Вуличної Музики" - 2021: фестиваль відбудеться двічі і в акустичному форматіstreetmusic.com.ua

Обов'язково буде майданчик AV-stage від Толіка Топольського і друзів, це локація, присвячена нашому другу Андрію AV, який загинув в горах два роки тому. Він дуже любив drum & bass, тому ми з Толіком і друзями зробили цю круту локацію, яку люблять гості фестивалю.

Також буде нова локація Barman Dictat Stage біля однойменного бару за адресою Хрещатик, 44 – просто неба, в арці цілий день лунатиме музика.

Також із заявлених локацій на цей момент – електронна локація "Сплеск", – "музичний бульк", що створює хвилі чарівних емоцій. Вона буде розташована на Володимирській гірці.

Всі, хто хоче виступити на Дні Вуличної Музики, і не важливо, чи це гурти, чи музиканти, які сольно виступають чи в колаборації, – можуть виступити, якщо вони забезпечать собі свою локацію самостійно. Принесуть своє власне обладнання, знайдуть, з ким це все зробити – в такому випадку вони виступають. Або вони можуть виступити в акустиці, у форматі "приніс гітару, сопілку, сів собі і граєш".

Як взяти участь у фестивалі?

Береш гітару у кофра і йдеш – це теж робоча схема, але ми пропонуємо музикантам реєструватися, щоб ми повідомили їм локації, де б ми хотіли їх бачити.

В будь-якому разі у нас будуть волонтери. Наприклад, якщо стоїть бабуся, яка співає українську народну пісню, а поруч сів барабанщик, який навалює в барабани, то наші волонтери скоріш за все попросять барабанщика зміститися лівіше метрів на триста.

"День Вуличної Музики" – подія, на якій є місце всім, незалежно від того, наскільки фаховим є гурт чи ансамбль.

Виступити може будь-хто: від дітей до дорослих. Місця вистачить всім, адже Пейзажна алея досить велика, як і Володимирська гіркі, і Алея художників.

Зазвичай, багато музикантів, які виступали у нас і ми для них були ледь не єдиним майданчиком, який ставив їх в прайм-тайм, стали суперпопулярними. Наприклад, гурт Go_A, який взяв участь у Євробаченні та зайняв п'яте місце, неодноразово виступав у нас. Ми завжди їх ставили в прайм-тайм.

Таких гуртів є дуже багато, дуже класно спостерігати, як вони росли на фестивалі, бо фестиваль у нас відбувається з 2014 року в Києві і ще в багатьох містах по усій Україні.

"День Вуличної Музики" - 2021: фестиваль відбудеться двічі і в акустичному форматіstreetmusic.com.ua

Якщо музикант погано грає, все одно зможе виступити?

Абсолютно вірно. Просто біля нього не буде слухачів. Це теж нормальна історія. Але він виступить, чому б ні, може в нього велике майбутнє? От, наприклад, Василь Васильців думав, що він класний. Про нього навіть Esthetic Education пісню написали.

День Вуличної Музики 10 липня збігається з Atlas Weekend, не боїтеся, що меломанам доведеться обирати між двома фестивалями?

Оскільки у нас подія безоплатний, ми не будемо страждати від того, що до нас хтось не дійде. А от Atlas Weekend буде, тому що платний фестиваль, на який продаються квитки. Ми робимо одноденний міський фестиваль, на якому безоплатний вхід, музиканти виступають безоплатно, тому якщо частина людей не доїде або доїде до нас вдень, а ввечері поїде на Atlas Weekend, або буде їздити туди-сюди, то я думаю, що ми переживемо.

Хто фінансує фестиваль?

Минулого року ми зібрали близько 100 тисяч гривень, цього року на рахунку у нас близько двох тисяч – це всі наші гроші. Фестиваль некомерційний, волонтерська подія, але не це означає, що на нього не витрачаються кошти. Чомусь після карантину дуже сильно піднялися ціни на оренду обладнання, практично у два рази, тому поставити одну локацію зараз коштує ледь не 50 тисяч гривень. І, власне, це була одна з причин, чому ми відмовились робити так, як ми намагаємось робити кожного року, тому що грошей в нас немає.

Ми закликаємо людей нам фінансово допомогти і люди, які приходять на нашу подію щороку, показують, що їм подобається цей фестиваль, що вони цінують те, що ми робимо. А ми, своєю чергою, витрачаємо гроші на те, щоб зробити фестиваль нормальним як мінімум, і класним, якщо ми назбираємо більше.

Для того, щоб робити його нормальним, нам, як мінімум, потрібно укласти договір з пожежною частиною. ДСНС має приїхати чергувати, має чергувати швидка допомога. Чергування швидкої коштує приблизно 475 гривень за годину, і якщо помножити на цілий день, годин на 10, то виходить вже близько 5 тисяч, плюс 20% ПДВ.

Якщо ми говоримо про пожежну машину – 975 гривень за годину. І ось у нас вже 10 тисяч з чимось набігає. Прибирання після заходу також вимагає коштів. Це витрати, які нам потрібно покривати. І, наприклад, з приводу обладнання.

Я не можу повідомити водієві вантажної машини, з якої причини він має приїхати до нас на склад, взяти наші намети, завантажити їх і безоплатно привезти на "День Вуличної Музики".

Все одно витрати у нас є, тому ми закликаємо усіх заходити на наш сайт, на якому є чотири варіанти, як підтримати фестиваль: можна одноразово допомогти фінансово або підключити щомісячну допомогу на суму від 1 гривні. Навіть якщо ви 1 чи 2 гривні надішлете – це супер, спасибі.

Можна стати патроном Дня Вуличної Музики – у нас є Patreon. Можна придбати наш мерч – звичайно, ми на нього теж витрачаємо гроші, але різниця з продажу мерчу залишається на організаційні витрати.

"День Вуличної Музики" - 2021: фестиваль відбудеться двічі і в акустичному форматіstreetmusic.com.ua

Виступи відомих артистів плануються?

В 2014 році, коли ми вперше проводили подію, до нас приходили Святослав Вакарчук з Денисом Дудко, вони виступали в напівакустичному варіанті, але зараз у нас взагалі повна акустика або музиканти самі забезпечують себе обладнанням. Тобто якщо до нас звернуться відомі музиканти і скажуть, що вони хотіли б виступити, де наш звукорежисер, то у нас його немає.

Окрім Києва в яких містах відбудеться фестиваль?

Цього року напевно міст 40 робить Дні Вуличної Музики. Я особисто займалась навчанням усіх організаторів, коли вони приходили до нас. У нас є міста-ветерани, які проводять фестиваль ще в 2014 році й знають, як його організувати. Є міста, які приєдналися пізніше, є маленькі містечка, села навіть є. У нас є величезний чат і там пишуть "О, клас, ми на ці вихідні проводимо "День Вуличної Музики" в Харкові", або "Через два тижні фестиваль буде у Дніпрі". Існує мапа Днів Вуличної Музики в Україні, з якої можна перейти на сторінку у Фейсбуці конкретного міста і ви будете точно знати, коли в вашому місті відбуватиметься подія. Адже в зв'язку з карантином, фестиваль не проходить усюди в один день, як було раніше. Але все одно всі його роблять.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше