Аварійна будівля і перенаповнення: з херсонського СІЗО переводять в'язнів

Аварійна будівля і перенаповнення: з херсонського СІЗО переводять в'язнів

Аварійна будівля і перенаповнення: з херсонського СІЗО переводять в'язнів

У Херсоні представники Офісу Генпрокурора та обласної прокуратури обстежили слідчий ізолятор. Через порушення, які виявили під час перевірки, знову постало питання про припинення його роботи.

У одній з камер у слідчому ізоляторі, де перебувають жінки, на двох- та трьохярусних ліжках утримуються 19 осіб. Жінки постійно у камері, прогулянка за розкладом - 1 година на добу. Такі умови й в інших камерах. Недотримання норм площі – одне з порушень, яке зафіксували.

Начальник ДУ "Херсонський слідчий ізолятор" Олександр Яголковський каже, наразі у СІЗО майже на 150 осіб більше, ніж розраховані камери.

"Під час перевірки були виявлені деякі порушення, а саме: недотримання норм площі у камерних приміщеннях, де перебувають ув’язнені. Якщо за нормою площа 2,5 кв.м на особу, то під час перевірки зафіксовано від 1,6 до 1,8 кв. м на особу. На даний час в установі відбувають покарання та перебувають під слідством 420 осіб у режимному корпусі №1, а розрахований він на 277", - розказує начальник слідчого ізолятора.

Перенаселення камер та аварійність будівель – проблема не нова, каже начальник відділу обласної прокуратури Сергій Донєв. Цим питанням прокуратура переймається з 2017.

"Прокурор нашого відділу постійно перебуває в слідчому ізоляторі, ми звертаємо увагу на умови тримання, режим та інші питання, щоб не сталася надзвичайна ситуація і загибель осіб ми внесли вказівку начальнику слідчого ізолятора, щоб він заборонив використовувати ці будівлі, а Офісом Генерального прокурора внесено вказівку Міністру юстиції щодо припинення функціонування режимного корпусу, де утримуються в’язні із подальшим розв'язанням питання переведення в’язнів до інших установ", - говорить Сергій Донєв.

Аварійна будівля і перенаповнення: з херсонського СІЗО переводять в'язнів

Слідчий ізолятор у середмісті повністю не закриють, говорить начальник установи, наразі намагаються розвантажити аварійну будівлю. Додаткові камери облаштовують у виправних колоніях. Цього тижня туди перевезуть 15 людей.

Олександр Яголковський начальник ДУ «Херсонський слідчий ізолятор», розказує, що на даний час вирішується питання міністерством юстиції України про збільшення дільниць слідчого ізолятора при інших виправних колоніях, таких як ВК №90 та ВК №10.

"На даний час вже більш як 200 осіб утримуються на цих дільницях і до кінця року близько 200 осіб також планується перевести до цих дільниць слідчого ізолятора при виправних колоніях", каже Олександр Яголковський.

Аварійна будівля і перенаповнення: з херсонського СІЗО переводять в'язнів

У Херсонському СІЗО утримують тих ув’язнених, справи яких розглядають регіональні суди. Наразі, говорить представник уповноваженої Верховної ради з прав людини Олександр Остапенко, питання Херсонського слідчого ізолятора на контролі.

"Ув’язнені, які перебувають СІЗО утримуються в неналежних умовах. Загалом, якщо давати характеристику слідчому ізолятору херсонському, то він традиційно перенаселений. Тому що кількість осіб в кожній камері значно перевищує вимоги європейських пенітенціарних правил. Якщо говорити з точки зору відношення адміністрації до ув’язнених, то, напевно, адміністрація СІЗО є найкращою по відносинах з тими, кого вони охороняють, але умови тримання не відповідають європейським правилам. Це і є приводом для того, щоб на сьогодні припинити приймання ув’язнених в херсонський слідчий ізолятор", - прокоментував Олександр Остапенко.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди