В Івано-Франківську реабілітологи вперше отримали дипломи про вищу освіту

В Івано-Франківську реабілітологи вперше отримали дипломи про вищу освіту

В Івано-Франківську реабілітологи вперше отримали дипломи про вищу освіту Суспільне Карпати

24 червня вперше в Івано-Франківську дипломи бакалаврів отримали студенти-ерготерапевти. Як розповів Суспільному Карпати декан медичного факультету ІФНМУ Роман Яцишин, більшість із 31 одного випускника вже працюють за фахом у приватних та державних реабілітаційних центрах. Наразі університет отримує акредитацію на відкриття магістратури в Івано-Франківську за цією спеціальністю.

Романа Маковійчук майже рік працює в Інституті вертибрології та реабілітації, проте диплом ерготерапевта отримала лише сьогодні. Починала роботу масажисткою, а зараз вже займає посаду фізичного терапевта. Каже, основні пацієнти зараз – підлітки, в яких через дистанційне навчання розвиваються проблеми з хребтом.

Випускниця Романа МаковійчукСуспільне Карпати

Випускниця Романа Маковійчук

Романа каже, що вчитися було складно – постійні конспекти, лекції і мінімум особистого життя. Але про свій вибір дівчина не шкодує.

"Це – мій поклик душі. Я зрозуміла це на першому чи другому курсі, коли слухала лекцію Сулими Вадима Станіславовича з травматології. І він настільки цікаво розповідав. Настільки він заохочував до того. На одному подиху лекція пройшла, як зараз це пам’ятаю. Після того я зрозуміла, що моя любов – до опорно-рухового апарату", – розповідає випускниця.

Мама випускниці Любов Гарасим’юкСуспільне Карпати

Мама випускниці Любов Гарасим’юк

Чотири роки доньку підтримувала мама Любов Гарасимюк. Жінка розповідає, що її чоловік – учасник АТО/ООС, і сім’я стикнулася з тим, що в Україні є мало спеціалістів для реабілітації військових. Тому сьогодні Любов радіє першому випуску реабілітологів в місті. Жінка пригадує, що для неї було найскладнішим у навчанні дочки.

"Ми переживали, коли вони плакали. Перші курси, перші двійки – постійно були плачі. Вони не вміли вчитися – їм було дуже важко. Дуже важко було з латині та російської перекладати. Найважче було заспокоїти, щоб вони могли продовжити вчитися", – каже Любов Гарасим’юк.

В Івано-Франківську реабілітологи вперше отримали дипломи про вищу освітуСуспільне Карпати

В Івано-Франківську реабілітологи вперше отримали дипломи про вищу освіту

Спеціальність "фізичний терапевт, ерготерапевт" в Івано-Франківському національному медичному університеті з’явилася 4 роки тому. Тоді на неї поступив 31 абітурієнт. З кожним роком вступників стає більше, каже декан медичного факультету Роман Яцишин.

Декан медичного факультету Роман ЯцишинСуспільне Карпати

Декан медичного факультету Роман Яцишин

Медичний університет має договори з приватними та державними реабілітаційними центрами, аби студенти могли проходити там практику. Також створили власну базу в Яремчі й співпрацюють з Тернопільською та Львівською областями.

"Зараз період перебування пацієнта в стаціонарі різко скорочується і увага надається тому, що пацієнт повинен проходити реабілітацію за місцем проживання. Для цього потрібні реабілітологи, з'явився попит. Йдеться, перш за все, про післяінсультних, післяінфарктних пацієнтів, тих, хто після операції на суглобах, пацієнти з патологією опорно-рухової системи, нервової системи. Якраз левова частка в реабілітаційних заходах і належить таким спеціалістам, яких ми сьогодні випускаємо", – розповів Роман Яцишин.

Ректор ІФНМУ Микола РожкоСуспільне Карпати

Ректор ІФНМУ Микола Рожко

На кафедрі "фізичні терапевти та ерготерапевти" працює 17 викладачів. За словами ректора університету Миколи Рожка, всі вони співпрацюють зі спеціалістами з Польщі, Чехії та Німеччини. Викладачі їздять для обміну досвідом та отримують міжнародні сертифікати. Пізніше плануютьрозділити кафедру на дві частини: теоретичну та практичну. Також підготували документи, аби відкрити магістратуру.

"Вона вже є в роботі. Я би не хотів в такий святковий день говорити про те, які труднощі є, бо це від університету абсолютно не залежить. Там є юридичні питання по Міносвіті. Але в нас все готово. Тим більше, що спеціальність, яку ми випускаємо, є акредитована згідно з новими планами", – розповів Микола Рожко.

Читайте також

  • У Франківську молоді науковці обговорюють інновації в медицині та фармації
  • Слухають лекції та міряють температуру. Як на блокпостах працюють прикарпатські студенти

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди