Парламентська асамблея Ради Європи 23 червня ухвалила резолюцію "Порушення прав людини, скоєні проти кримських татар в Криму".
Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.
За його словами, таким чином у ПАРЄ підтвердили, що не визнають окупацію Криму та Севастополя Росією, однак визнають насильство проти кримських татар, яке супроводжувало незаконну анексію Криму Росією і продовжується нині.
За словами Гончаренка, ПАРЄ відзначає серйозне насильство, включно з тортурами, викрадення, заборону мирних мітингів та інші порушення прав людини, які чиняться проти кримських татар представниками російського режиму. ПАРЄ закликає Росію:
- негайно звільнити Крим;
- припинити використання російського законодавства в Криму, зокрема про "екстремізм" та "тероризм";
- скасувати рішення про заборону діяльності Меджлісу кримських татар, Мустафи Джемілєва та Рефата Чубарова;
- забезпечити можливість вільного вивчення кримськотатарської мови;
- звільнити всіх незаконно ув'язнених;
- припинити примусовий призов кримчан в лави російської армії;
- припинити переміщення затриманих з Криму в Росію;
- провести чесні та справедливі розслідування справ, пов'язані з кримськими татарами й покарати всіх, хто причетний до насильства проти них;
- припинити перешкоджати роботі юристів та правозахисників в Криму та допустити до Криму міжнародні органи, які захищають права людини.
Читайте також: Кримські татари, караїми та кримчаки. Що пропонує законопроєкт Зеленського про корінні народи
Що відомо
- Росія окупувала Крим у березні 2014 року після псевдореферендуму, який не визнає більшість країн світу, а також Генасамблея ООН, ПАРЄ та ОБСЄ.
- Нині Росія стягує на півострів озброєння та військових і систематично проводить там військові навчання.
- Також російські спецслужби переслідують кримських татар, журналістів і громадських активістів, які не погоджуються з анексією Криму. Доступ представників ОБСЄ та інших міжнародних правозахисних організацій до окупованого півострова закритий.
- Росія продовжила до 2034 року заборону на в'їзд на свою територію та в окупований нею Крим лідерові кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву.
- 24 травня на засіданні підконтрольного Росії "Верховного суду Криму" у справі глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова сторона обвинувачення запросила для нього 9 років позбавлення волі.
- 27 квітня члена постійної делегації Верховної ради у Парламентській асамблеї Ради Європи Олексія Гончаренка піддали дисциплінарним санкціям у ПАРЄ через скаргу голови російської делегації депутата Держдуми Росії Петра Толстого. Депутата позбавили слова в асамблеї на три місяці.
- Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вирішив не застосовувати дисциплінарні санкції до члена постійної делегації Верховної ради Олексія Гончаренка через демонстрацію українського прапора, простріляного кулями на Донбасі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!