Жителі Рожнятівщини вимагали ремонту дороги, блокуючи іншу

Жителі Рожнятівщини вимагали ремонту дороги, блокуючи іншу

Жителі Рожнятівщини вимагали ремонту дороги, блокуючи іншу

Дві години жителі шести сіл Рожнятівського району перекривали дорогу державного значення Н-10 Стрий-Мамалига у селі Креховичі Брошнів-Осадської ОТГ. Причина – відсутність ремонту доріг у їхніх населених пунктах.

Від 13-ї до 15-ї години жителі сіл Верхнього, Нижнього Струтинів, Спаса, Суходолу, Лугів та Липовиці ходили по пішохідному переходу у селі Креховичі. Після кожних 15-ти хвилин блокування дороги пропускали до 10-ти автівок. Не затримували в черзі рейсові автобуси та швидку допомогу.

Андрій Якимів проживає у селі Нижній Струтинь, найближче до районного центру, а це 3 кілометри. Чоловік розповідає, що увесь Липовецький напрямок не ремонтували за часи незалежності: «Тільки 28 кілометрів до Липовців треба їхати більше півтори години, навіть двох. Зараз просто асфальт розмерзся, і можна проїхати. А коли намерзання льоду, там і буси, й мікроавтобуси зупиняються, бо не можуть проїхати».

Андрій Кіндра автомобілем повертається додому в Долину. До ситуації ставиться неоднозначно.

«Вже годину стою, чекаю. До ситуації негативно ставлюся, але розумію, що людям дороги треба. Тому й страйкують», – каже водій.

Це тільки відрізок дороги між селами Верхній та Нижній Струтинь, за який люди блокували дорогу Н-10 Стрий-Мамалига. Житель Суходолу Василь Торованин розказує, що розбивають цю та й решту доріг у їхніх селах, в основному, лісовози, яких вдень проїжджає мінімум двадцять. Чоловік намагається у районний центр їздити при потребі – раз на тиждень, адже ломиться ходова машини та великий розхід бензину. Він говорить: «Їдемо повільно, нудно, машина ламається часто. У ремонт треба вкладати більше, ніж та машина коштує. По такій дорозі, як не колесо «піде», то в машині щось можна вирвати. Людям уже набридло: ремонтники приїдуть, трохи зроблять тієї дороги, а їхати все одно нема по чому».

За останні п’ять років на Рожнятівщині відремонтували у кожному населеному пункті до 300 метрів дороги, розповів перший заступник голови Рожнятівської райдержадміністрації Андрій Тринчук. За його словами, районна влада витратила 130 тисяч на документацію 20,6 кілометра дороги «Рожнятів - Липовиця» в межах населених пунктів. Зараз чекають на погодження Кабміном дорожнього фонду.

Представник влади пояснює: «Вартість кошторису – 113 мільйонів 900 тисяч гривень. У районному бюджеті коштів для проведення таких робіт немає. Ми виділили кошти на кошторисну документацію, на проведення експертизи. Ці пропозиції ми подали в ОДА, і їхня позиція – виділення з дорожнього фонду 20 мільйонів гривень на капремонт цієї дороги».

Після двогодинного блокування люди вирішили дати владі час до Великодня на початок ремонтних робіт.

Авторка: Ірина Андріїв

На початок