Світлозвукове шоу показали на будівлі Ужгородської хоральної синагоги

Світлозвукове шоу показали на будівлі Ужгородської хоральної синагоги

Світлозвукове шоу показали на будівлі Ужгородської хоральної синагоги Суспільне Закарпаття

В Ужгороді провели світлозвукове шоу на будівлі Закарпатської обласної філармонії. За словами організаторки проєкту Ольги Сагайдак, цим художники показали своє бачення особливостей карпатського регіону.

"Цей проєкт — фіналізація резиденціїРезиденція — певне місце, куди запрошують людей творчих професій, як правило, з інших країн, для обміну досвідом, міжкультурного діалогу та реалізації спільних артпроєктів на певний період часу., яка відбувалася три тижні в Ужгороді. Вона планувалася, як міжнародна, але через карантин обмежилися тільки українськими командами. До нас доєдналися двоє фахівців з Європи. Працювала українська студія медіамистецтва (художники, які створюють 3D-mapping)", — розповіла Ольга Сагайдак.

Світлове шоу показали на будівлі Ужгородської хоральної синагогиСуспільне Закарпаття

За її словами, 3D-mapping — це аудіовізуальні перформанси, які демонструють на будівлі в міських просторах певні художні композиції або проєкти, створені саме для цього місця. 3D-mapping створюється для конкретної будівлі.

На тритижневій мистецькій резиденції "Transcarpathia: Inside&Outside" ("Закарпаття з середини і ззовні") працювали 9 художників та художниць із Ужгорода, Одеси та Києва, — каже менеджерка Іванна Скиба-Якубова.

Читайте також: У Дніпрі проходить міжнародний форум в рамках відкриття Центру сучасної культури

За її словами, художники вивчали технології сучасного медіамистецтва: доповнену та віртуальну реальність. Разом із ними працювали фахівці цих технологій. Вони мали познайомитися з проблематикою регіону.

Світлове шоу показали на будівлі Ужгородської хоральної синагогиСуспільне Закарпаття

Над проєктом працювали 4 групи: одна вивчала взаємодію з Румунією (питання екології та етнографії), друга — з Чехією та Словаччиною (питання урбаністики та архітектури), третя — з Угорщиною (питання мультикультурності, взаємних культурних впливів), четверта — з Польщею (питання взаємних впливів).

Світлозвукове шоу показали на будівлі Ужгородської хоральної синагогиСуспільне Закарпаття

"Досвіди, які групи здобували, розвідки, які вони робили, лягли в основу проєктів віртуальних, які ми сьогодні (19 червня, — ред.) презентували. Фінальна точка — світлове шоу на будівлі Ужгородської хоральної синагоги (Закарпатська обласна філармонія, — ред.)", — каже Іванна Скиба-Якубова. Його розробили київські художники, які використовували напрацювання цих чотирьох художніх груп.

Світлове шоу, за словами організаторки проєкту, тривало близько години.

Читайте нас у Telegram та Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди