Португалія встановила антирекорд чемпіонатів Європи за автоголами в одному матчі

І перша поразка Португалії на Євро з 2012 року.

Збірна Португалії розпочала виступи на Євро-2020 з розгромної перемоги над Угорщиною (3:0), а у разі перемоги в другому турі над Німеччиною могла гарантувати собі вихід у плей-оф. Натомість матч Португалія - Німеччина завершився перемогою німців - 4:2.

Португальці забили першими (збільшив рекордну серію Кріштіану Роналду), але ще до перерви пропустили двічі. А потім - ще два м'ячі у другому таймі. До кінця гри чинні чемпіони Європи відіграли один гол, але не більше.

Під час гольової серії Німеччини португальці вписали на себе унікальний антирекорд чемпіонатів Європи чи світу з футболу. Португалія стала першою збірною в історії фінальних частин чемпіонаті Європи та світу, яка відзначалася двома автоголами в одному матчі.

Спершу у свої ворота зрізав м'яч Рубен Діаш, а за кілька хвилин після нього - Рафаель Геррейро.

• Відео автоголу Рубена Діаша
  • Відео автоголу Рафаеля Геррейро

Кількість автоголів на Євро-2020 уже рекордна

Попередня найбільша кількість голів у свої ворота на одному чемпіонаті Європи - 3. За неповні два тури групового етапу Євро-2020 учасники забили уже 5 автоголів - це рекорд.

• Усі автоголи Євро-2020: Меріх Деміраль (Туреччина), Войцех Щенсни (Польща), Матс Гуммельс (Німеччина), Рубен Діаш (Португалія), Рафаель Геррейро (Португалія)

Що ще варто знати

• Португалія програла перший матч в основний час на чемпіонатах Європи з 2012 року. Тоді на стадії групового етапу португальці програли саме Німеччині (0:1). Наступні 10 матчів - без поразокУ 2012 році також був виліт від Іспанії у півфіналі, але це було після нічиєї в основний та доданий час - в серії пенальті.
  • Німеччина - перша збірна в історії, яка пропустила автогол та відзначилася за допомогою автоголу на одному чемпіонаті Європи.
  • Після двох турів у групі F Німеччина піднялася на друге місце з трьома очками. Франція - чотири очки та перше місце, Португалія - три очки та третє позиція, а останнє Угорщина - одне очко.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів