Багатоповерхівка на місці археологічної пам'ятки у Харкові: чому відклали суд

Багатоповерхівка на місці археологічної пам'ятки у Харкові: чому відклали суд

Багатоповерхівка на місці археологічної пам'ятки у Харкові: чому відклали суд
Суспільне Харків

Прокуратура області вимагає у суді повернути земельну ділянку на вулиці Куликівській Харкову та прибрати з неї недобудовану багатоповерхівку. Місце, де зводять будинок, є археологічною пам'яткою. Ділянку, за версією правоохоронців, приватній компанії передали із порушеннями закону.

Десять поверхів на вулиці Куликівській, 32 звели менш ніж за рік. Початок будівництва помітили минулого серпня, розповідає жителька сусідньої вулиці та керівниця руху "Save Kharkiv" Олена Рофе-Бекетова. Разом із волонтерами вона відстежує стан архітектурних пам'яток міста. Говорить, тут могли бути перші поселення у межах сучасного Харкова, саме тому, за законом, перед будівництвом місце мали оглянути археологи.

"Будівництво йде на території історичного ареалу Харкова, зокрема на території археологічної пам'ятки місцевого значення, саме тому початок робіт мав бути попереджений археологічним дослідженням, у нас просто було запитання, чи відбулось таке дослідження, чи ні", — каже Олена Рофе-Бекетова.

За даними Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, за цією адресою нічого не зводять, йде реконструкція квартири без змін у фундаменті та плані. На паркані ж ще місяць тому був паспорт об'єкта: згідно з ним, нова забудова мала бути не вищою за чотири поверхи.

"Вже на той момент було значно більше, ніж чотири поверхи", — говорить Рофе-Бекетова.

На сайті компанії-забудовника йдеться, що будівля, яку зводять за цією адресою, матиме 18 поверхів. Половина квартир вже продані. Які дозволи на будівництво мають, помічниця президента компанії Інна Моря, відповіла так: "Всі наші об'єкти зводяться на законних підставах. Наша компанія будує швидше за всіх у цьому місті. Це подобається не всім, тому такі заяви ми сприймаємо винятково як нападки недругів і, можливо, навіть конкурентів. Це вся інформація, яка буде надана на цей момент".

18 червня паспорту будівництва біля новобудови немає. За парканом працює техніка. Рофе-Бекетова говорить, рік тому звернулась до профільних департаментів міста та області. Хотіла дізнатися, чи узгоджували вони папери на будівництво багатоповерхівки. Їй відповіли — жодних дозволів посадовці не видавали. Заступник директора облдепартаменту культури та туризму Олександр Костін говорить, звернулися за допомогою до прокуратури.

"Ми виходили на місце, зафіксовано порушення стосовно пам'ятки археології", — каже Костін.

За версією прокуратури, дозволів на будівництво мерія не видавала. Але ж саму земельну ділянку, яка є культурною спадщиною, посадовці передали у приватні руки із порушеннями. Зараз це рішення оскаржують у суді, говорить речник прокуратури Дмитро Чубенко.

"Якщо буде прийнято рішення про скасування права власності, ми можемо казати про те, що ті роботи, які були виконані, повинні бути прибрані з цієї земельної ділянки", — каже Чубенко.

17 червня у Київському райсуді Харкова мало відбутися перше засідання у справі про новобудову, його перенесли — суддя була на іншому засіданні. Дату нового слухання ще не призначили.

Коли та на якій підставі земельну ділянку передали нинішнім власникам, Суспільне намагалося дізнатися у речника мерії Юрія Сидоренка та директорки міського Департаменту містобудування та архітектури Тетяни Поліванової. Протягом двох днів на телефонні дзвінки вони не відповідали.

На початок