Городок не хоче об'єднуватись із Рівним

Городок не хоче об'єднуватись із Рівним

Городок не хоче об'єднуватись із Рівним

Частину жителів Городка та Обарова обурює можливе об’єднання їхніх сіл з Рівним в одну територіальну громаду. Нагадаємо, такий проєкт нового перспективного плану представить на розгляд Мінрозвитку обласна адміністрація. Натомість Городок разом з Обаровом і Бронниками хочуть створити окремо від Рівного свою власну громаду.

На території Городоцької сільради розташований завод міндобрив "Рівнеазот". Завдяки йому та низці інших підприємств ця громада – одна з найбагатших в області. А ще тут триває підготовка до будівництва деревообробного заводу "Кроноспан". Але тепер Городок разом з сусідніми Обаровом та Бронниками можуть приєднати до Рівного.

Миколу Вознюка, жителя села Ставки з Обарівської сільради, така перспектива обурює.

– Вони хочуть об’єднати ресурси, не об'єднуючи людей. Це велика помилка. Хто знайомий з азами державотворення, розуміє, що коли розвивається метрополія, центр, місто, а не розвиваються провінції – така держава перспектив немає. Згадайте Мексику, де Мехіко має 25 мільйонів населення, але Мексика бідна, бандитська країна, – коментує чоловік.

Представники декількох сусідніх із Рівним сіл зібралися біля Городоцької сільради, аби розповісти про ситуацію журналістам. Ці люди у понеділок приходили на засідання обласної робочої групи з розробки нового перспективного плану утворення ОТГ, та покидали його обуреними.

Житель с. Обарів Василь Радзивіл:

– Нас, три громади, не почув голова адміністрації, не почули його заступники, і не почули люди, які працюють, яких позаводили в комісію. Тим самим грубо потопталися по наших правах – нагло, цинічно. З Рівним в свої часи об’єдналися і те Тинне, і Басів Кут, і та Видумка, як казали колись. Що там – клондайк зроблено, чи там Лас-Вегас? Ні доріг, ні шкіл – нічого немає.

Частина рівненчан не хочуть об'єднання з Рівним: згадали Мексику і Лас-Вегас

Цей екран висить у кабінеті Городоцької сільської голови. У селі заасфальтовані дороги, зведені спортивні об’єкти та елементи інфраструктури, пояснює голова сільради Олеся Ткачук. Документи на столі в голови свідчать, що Городок, Обарів та Бронники створюють власну об’єдану громаду. За індексом спроможності вона має стати однією з найкращих в області. Олеся Ткачук прогнозує щорічний бюджет не менше 60 мільйонів гривень.

Городоцька сільська голова Олеся Ткачук:

– Нам лишилося прийняти рішення сесії і завезти в обласну адміністрацію для підтвердження, щоб вони передали в ЦВК. Ми в своїх сільрадах, як об’єднаємося, наведемо гарний стан, який буде взірцем для інших об'єднаних громад, тому я й на нараді говорила Хомку, що наша сільрада має гарніший вигляд, як ваше місто. Середня думка людей склала 98%, що всі хочуть об'єднатися в одну територіальну громаду і проти об’єднання з містом Рівне.

В центрі села ми не знаходимо нікого, хто підтримав би об'єднання з Рівним. Лише в сусідньому Обарові один з жителів не на камеру зазначає: ще не визначився із позицією через брак інформації.

Натомість, в разі об’єднання з селами, міський голова Рівного обіцяє документально затвердити розміри майбутніх бюджетів та об'єктів для будівництва і реконструкції.

Міський голова Рівного Володимир Хомко:

– Звичайні люди, які обурюються, не розуміють, що за їхніми спинами вже поділили їхню землю. Ясно, що як воно попаде в місто Рівне – не Хомко буде ділити, а на сесії. Ми розробимо генеральний план: щось піде під дитячі садки, школи і таке інше. Такої хаотичної забудови не буде. Тимошенко (заступник голови ОДА Ігор Тимошенко,-ред.) виступав, і казав таку річ, що вони могли уникнути цього об'єднання, якби створили територіальну громаду. Цей момент вони пропустили. Але це на користь справи. Але хай не ображаються ті люди – не буде та голова вічно, і я не буду вічно.

Городоцька сільська голова Олеся Ткачук:

– Якщо до нас не дослухаються, то до нас дослухаються жителі наших населених пунктів. Ми маємо їхати і в Кабінет міністрів, і до президента, і показувати свій голос біля обласної державної адміністрації. І навіть, мабуть, нецивілізовано, але будемо перекривати трасу.

Окрім вищезгаданих сіл, до Рівного планують приєднати ще й селище Квасилів. Його очільник Степан Горбатюк пояснив, що через зайнятість позицію стосовно приєднання озвучить згодом.

Ми просили проаналізувати ситуацію Центр розвитку місцевого самоврядування. Його експерт з комунікацій Василь Туз пояснив: на цьому етапі реформи вони лише проводять консультації і не оцінюють управлінські рішення. Консультант Офісу реформ Асоціації міст України на Рівненщині Василь Курилас пояснив, що розподіл провели відповідно до вимог методики та консультацій з людьми, зі збереженням меж існуючих громад.

Автор: Володимир Струс

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди