Франківські підприємці розповіли про пріоритети бізнесу. Чи враховує місцева влада?

Франківські підприємці розповіли про пріоритети бізнесу. Чи враховує місцева влада?

Франківські підприємці розповіли про пріоритети бізнесу. Чи враховує місцева влада? unsplash

Топ-5 пріоритетів бізнесу для влади сформували в результаті адвокасі-кампанії. Серед них: дотримання єдиних та рівних для всіх "правил гри" у бізнесі, формування позитивного іміджу підприємця, пише Суспільне Карпати.

До слова, адвокасіАдвокація (англ. Advocacy, вживаються також варіації адвокасі (едвокасі), адвокатування) — діяльність з представництва та захисту інтересів клієнта (індивіда або групи людей) уповноваженої особи чи організації з метою отримання клієнтами доступу до благ, на які вони мають право, але не можуть його реалізувати.-компанія стартувала в Івано-Франківську минулого року за сприяння Центру міжнародного приватного підприємництва в Україні.

У переліку пріоритетів – також покращення якості послуг під час дозвільно-погоджувальних процедур, співпраця між підприємцями і навчальними закладами, впровадження цифрових рішень для комунікації влади і бізнесу.

Громадська організація "Громадський центр "Еталон" моніторить, чи враховують ці пріоритети представники місцевої влади, розповіла керівниця ГО Леся Аронець. Вона каже, що пріоритети визначили після опитування представників різних сфер бізнесу в п’яти фокус-групах.

За результатами моніторингу місцева влада надавала підтримку підприємцям, які не працювали під час карантину. Зокрема, упродовж червня такі підприємці можуть подавати заявки, щоб отримати матеріальну допомогу. Мова йде про дві тисячі гривень. Також налагоджена комунікація між бізнесменами і владою. Наприклад, підприємці можуть ставити запитання на сайті департаменту економіки. Однак є над чим працювати, каже експертка ГО "Громадський центр "Еталон" Наталія Кобильчак.

"Коли формуються правила гри для бізнесу, розробляються нормативно-правові акти в сфері підтримки підприємництва, бізнес потрібно більше залучати для вироблення цих регулювань. Другий момент стосується дозвільно-погоджувальних документів. Вбачаємо потенціал у переведенні в електронний формат. Зробити треба, так би мовити, інвентаризацію адміністративних послуг для бізнесу з тим, щоби спростити", – розповіла Наталія Кобильчак.

Організатори адвокасі-кампанії продовжуватимуть моніторинг, щоб дізнатися, чи покращилися умови для ведення бізнесу в Івано-Франківську. Тому у жовтні-листопаді цього року планують провести ще одне опитування підприємців.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди