Мільярдер пошкодив роботи Баскії та Ворхола, щоб не віддавати їх дружині при розлученні – ЗМІ

Мільярдер пошкодив роботи Баскії та Ворхола, щоб не віддавати їх дружині при розлученні – ЗМІ

Мільярдер пошкодив роботи Баскії та Ворхола, щоб не віддавати їх дружині при розлученні – ЗМІ

Ліббі Муграбі, колишня дружина американського мільярдера й артдилера Девіда Муграбі, відновлює тяжбу про розлучення, стверджуючи, що він навмисно пошкодив роботи художників Жана-Мішеля Баскії та Енді Воргола, які суд зобов'язав віддати їй. Про це повідомляє The Advertiser.

У квітні 2021 року суд зобов'язав колишне подружжя Ліббі та Девіда Муграбі, чиє розлучення називають "найнеприємнішим в Нью-Йорку", обмінятися творами мистецтва та автомобілями, включно з раритетним Ferrari.

Ліббі стверджує, що її колишній чоловік порушив угоду про поділ, навмисно пошкодивши призначені для неї твори мистецтва, вартість яких значно нижче $16 млн, які він погодив раніше.

За її словами, Девід Муграбі намагався кинути роботи на поріг її будинку, через що охорона викликала поліцію. У заяві вказано, що на картині Воргола "Статуя Свободи" залишилися сліди води, а колаж Баскії був настільки пошкоджений, що частина паперу відшарувалася від полотна. Ліббі відмовилася офіційно отримати роботи й Девід заявив, що вона не виконала постанову суду. Раніше вона отримала від Девіда роботи Річарда Прінса і Деміена Херста.

Мільярдер пошкодив роботи Баскії та Ворхола, щоб не віддавати їх дружині при розлученні – ЗМІ

Ліббі та Девід Муграбі

Ліббі та Девід Муграбі подали на розлучення ще у 2018 році, але через невирішені питання про поділ майна – нерухомості та колекції сучасного мистецтва вартістю в кілька сотень мільйонів доларів – процес майже не зрушив з місця. Сім'я Муграбі відома найобширнішим приватним зібранням робіт Енді Воргола, а також творами Жан-Мішеля Баскії, Річарда Прінса, Джорджа Кондо і KAWS.

У випадку, якщо сторонам не вдасться домовитися в приватному порядку, в справу вступлять незалежні оцінювачі мистецтва і фахівці з проведення фінансових операцій. Мільярдер у цьому не зацікавлений, оскільки тоді є ризик викривання прихованих схем, які використовуються колекціонерами при покупці творів мистецтва, зокрема – виведення коштів в офшори та розбіжність заявленої ціни покупки роботи з її фактичною вартістю.

Так, за твердженням Ліббі, в спробі приховати активи, її колишній чоловік розмістив на офшорних трастах твори мистецтва вартістю близько $200 млн. Всі ці заяви тепер повинні перевірити фахівці у сфері фінансових злочинів.

Якщо суд вирішить, що поділ колекції мистецтва між сторонами неможливий, він може зобов'язати пару продати частину картин на аукціоні та розділити отримані гроші. А це означає, що ринок сучасного мистецтва поповниться ще кількома десятками робіт високого рівня.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше