Перейти до основного змісту
США можуть долучитися до нормандського формату. Заступниця держсекретаря назвала умову

США можуть долучитися до нормандського формату. Заступниця держсекретаря назвала умову

США можуть долучитися до нормандського формату. Заступниця держсекретаря назвала умову
. АР

США можуть долучитися до нормандського формату, якщо побачать підстави реалізації Мінських угод у безпечний і прийнятний для України спосіб.

Про це заявила заступниця держсекретаря з політичних питань Вікторія Нуланд в ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода.

"Знову ж таки, якщо ми справді побачимо, що є підстави побачити реалізацію Мінська у безпечний і прийнятний для України спосіб, у спосіб, який відновить її суверенітет та територіальну цілісність на Донбасі навзамін якогось типу політичної автономії для Донбасу і це призведе до виведення російських сил та підтримуваних нею маріонеток – ми були б готові працювати над цим. Але ми не певні, що є серйозні підстави працювати над цим. Отже, ми протестуємо це в наступні тижні. Але почнемо це з дуже інтенсивних переговорів з Україною щодо того, як їй бачаться ці питання", — сказала вона.

Нуланд також зазначила, що Мінські угоди є єдиним письмовим документом, в якому президент Путін запевнив, що вийде з Донбасу.

"Питання тепер, чи президент Путін зараз на саміті (в Женеві), просячи США, щоб вони знову були залучені, – як у минулому – до спроб реалізації Мінських угод – чи він справді серйозно налаштований піти геть з Донбасу? Думаю, ми почнемо серйозні консультації з нашими українськими партнерами щодо того, як вони бачать Мінськ і як вони будуть рухатись зі втіленням, і тоді ми подивимось, чи є потенційні підстави для нас бути залученими. А чи це просто захисний щит для нинішнього конфлікту в очах Москви? Ми цього ще не знаємо, але ми готові протестувати це", — додала вона.

Що відомо

  • Президент США Джозеф Байден та президент Росії Володимир Путін зустрілись у Женеві 16 червня. Це – перша їхня зустріч у статусах очільників держав.
  • Зустріч проходила у закритому режимі і завершилася близько 17:05 за місцевим часом. Загалом вона складалася із двох сесій тривалістю 93 та 65 хвилин, між якими була 45-хвилинна перерва.
  • Путін підтвердив, що обговорював із президентом США Джозефом Байденом врегулювання ситуації на сході Україні під час саміту в Женеві.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок