Почати з порятунку скульптур: у Рівному ініціюють реконструкцію гідропарку

Почати з порятунку скульптур: у Рівному ініціюють реконструкцію гідропарку

Ексклюзивно
Почати з порятунку скульптур: у Рівному ініціюють реконструкцію гідропарку Суспільне Рівне

"Крокодил і "Нептун з русалкою", як і решта мозаїчних скульптур у гідропарку в Рівному нічийні. Їх встановили майже 40 років тому, а на облік так і не взяли.

Це з'ясували ініціатори реконструкції в гідропарку. Вони звернулися до міського голови з листом щодо порятунку скульптур, бо деякі з них вже похилилися над озером так, що можуть впасти у воду.

Всередині цього "Крокодила" є пустота.

Реконструкція гідропаркуСуспільне Рівне

"В тій пустоті лишився насос і мотор, який мав качати воду і по цих трубках вода мала заходити в очі крокодила, потім ці крокодилячі сльози мали витікати і повертатися назад до ставка", – розповідає мистецтвознавець Микола Бендюк.

Попри невтілену ідею зі сльозами "Крокодила", мистецтвознавець про великі й малі мозаїчні скульптури у рівненському гідропарку каже так:

"Вони є яскравим зразком отого модернізму, який дозволявся ще в радянський період. Соцреалізм забороняв будь-які стилізації, а тут ми бачимо, що мозаїстам це дозволили. Тому вони заслуговують на те, щоб їх підкреслити, розчистити від цих пізніх зарослів верб, які їх закривають, або й переставити на інше місце".

Почати з порятунку скульптур: у Рівному ініціюють реконструкцію гідропаркуСуспільне Рівне

Змістити далі від води Микола Бендюк пропонує п'ять мозаїчних дерев і малі фігури, розташовані по інший бік водойми.

Реконструкція гідропаркуСуспільне Рівне

"Два равлики, їм, на жаль, хвости повідбивали, але вони є на місці. Рибки позаростали бур'янами, але вони є. Всі скульптури, крім цих двох великих, вони нахилилися в сторону ставків і потрошку сповзають. Тому назріла необхідність їх врятувати. Можна врятувати, переставивши їх через дорогу, закріпивши на нову основу. Має бути бетонна подушка і вони туди мають бути перенесені", – каже мистецтвознавець.

Ініціюючи реконструкцію в гідропарку, Микола Бендюк і Олександр Гребенюк з'ясували, що ці скульптури ніде не обліковані. Тож фактично – нічийні.

Реконструкція гідропаркуСуспільне Рівне

"В цілому цей парк нікому не належить, крім того, що земля належить місту. І відповідального за стан тут немає. Відповідно зараз ми ініціюємо певні дії спільно з владою – листи, переписки, документація, проєкти, аби врятувати для початку скульптури і зробити з цієї території дуже цікаву для рівнян локацію, де можна було б і заходи проводити і просто відпочивати", – говорить ініціатор реконструкції гідропарку Олександр Гребенюк.

Ініціатори реконструкції вже звернулися до міського голови з листом щодо скульптур. І Олександр Третяк у четвер, 17 червня, його підписав, – зазначає його профільна заступниця.

Реконструкція гідропаркуСуспільне Рівне

"І ми даємо доручення управлінню культури починати працювати з тими скульптурами. Тобто треба їхня паспортизація, поговорити з тими, хто робив ці скульптури. Їх треба рятувати, вони можуть впасти у водойми. Відповідно, маємо визначити, куди їх перенесемо. Загалом паспортизація і визначення балансоутримувача – це трохи часу пройде. І поки буде йти цей час, ми будемо концептуально бачити, куди ми їх можемо розмістити", – каже заступниця міського голови Рівного Марина Кузмічова.

Почати з порятунку скульптур: у Рівному ініціюють реконструкцію гідропаркуСуспільне Рівне

Микола Бендюк і Олександр Гребенюк попередньо з'ясували, скільки може коштувати переміщення скульптур і знайшли мецената, згідного виділити потрібну суму.

"От якби без міської влади, без цих всіх дозвільних документів, тяганини купи. Просто приїхали б і переставили, то як ми уже рахували, це приблизно 25 тисяч гривень", – зазначив Микола Бендюк.

"Справді, дуже багато такої підготовчої роботи, які так само певні витрати несуть і наскільки ми зможемо зробити тими силами, які в нас є, будемо дивитися в процесі. В принципі, думаю, це питання можна вирішити", – каже Марина Кузмічова.

Почати з порятунку скульптур: у Рівному ініціюють реконструкцію гідропаркуСуспільне Рівне

Мозаїчні дерева і риб з равликами ініціатори пропонують розмістити в зеленій зоні за асфальтованою доріжкою. А потому – облаштувати частину парку від ротонди до скульптури Крокодила.

"Але проєкт будемо робити на всю територію цього парку. Ідея полягає в тому, щоб по факту був парк Любомирських, щоб зберегти прив'язку до нашої історії, сучасний парк в стилі того часу. Зробити цікаві локації для дітей, батьків і для творчих особистостей нашого міста", – розповідає Олександр Гребенюк.

Почати з порятунку скульптур: у Рівному ініціюють реконструкцію гідропаркуСуспільне Рівне

Для цього, за його словами, вони узгодять свої ідеї з фахівцями-урбаністами і презентують їх для громадського обговорення. І лиш після цього розроблятимуть проєкт реконструкції усієї території гідропарку.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди