На Дніпропетровщині стартувала військово-патріотична гра «Джура»

На Дніпропетровщині стартувала військово-патріотична гра «Джура»

На Дніпропетровщині стартувала військово-патріотична гра «Джура»
Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині стартувала військово-патріотична гра «Джура». Впродовж тижня хлопці та дівчата різного віку продемонструють свої вміння в стройовій підготовці, орієнтуванні на місцевості, стрільбі.

15-річна Софія Канюра, яка кілька років вивчає військову справу, каже, що за цей час, розповідає, опанувала стройові прийоми та рухи, може визначити місце свого розташування за допомогою компаса та мапи, навчилася влучно стріляти. Дівчина виступає у складі команди павлоградського району «Рій Левка Лук’яненка».

«Мені цікава військова справа і все, що з нею пов'язано. Тому я вирішила спробувати свої сили»,– каже вона.

Олексій М'ясоїд – керівник новомосковської команди "Низові характерники" – каже, що готував своїх вихованців впродовж року. Розповідає, відпрацьовували різні завдання, які діти повинні виконати на змаганнях. Чоловік переконаний, що військово-патріотичні ігри необхідні, бо сприяють патріотичному вихованню майбутнього покоління.

«Це важливо, тому що нам треба виховувати козаків, а не, вибачаюся, сепарів. Може це трошки грубо сказано, але якби до цієї гри були залучені учні ще починаючи з 8-10 року, максимум, то тоді б, напевно, на Майдан вийшло б не мільйон, а 10 мільйонів або ще більше», – каже викладач.

На Дніпропетровщині стартувала військово-патріотична гра «Джура»
На Дніпропетровщині стартувала військово-патріотична гра «Джура». Суспільне Дніпро

У грі беруть участь 128 учасників з 16 команд з усієї області. Впродовж тижня вони житимуть у наметових містечках в Новомосковському районі. За результатами змагань оберуть найкращі команди, вони представлять область на всеукраїнському етапі.

Що відомо

  • "Сокіл" ("Джура") — це Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра, яку проводить Міністерство освіти і науки України. На загальнонаціональному рівні її проводять з 2009 року.
  • Ігри організовують з метою патріотичного виховання, популяризації здорового способу життя, підготовки молоді до військової служби тощо. Участь у змаганнях беруть учні шкільних та позашкільних закладів освіти.

Читайте також

  • Джура: як проходить військово-патріотична гра на Рівненщині
  • На Тернопільщині відбулася військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура")

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок