Співфінансування: чи допоможе це відремонтувати ліфти у Херсоні

Співфінансування: чи допоможе це відремонтувати ліфти у Херсоні

Співфінансування: чи допоможе це відремонтувати ліфти у Херсоні Суспільне Херсон

Ліфтами в Херсоні користується 24% мешканців міста, інші – лише платять за їхнє утримання. Чи вигідно це містянам, чи справедливим є такий розподіл спільних бюджетних коштів 16 червня з’ясовували у Херсонській міській раді.

На початку зустрічі представників влади, депутатів та голів ОСББ заступник міського голови Володимир Пепель сказав, що на 1 квітня 2021 року в місті не працювали 117 ліфтів. Зараз їх кількість зменшилась до 113.

"Зараз у відкоригованому титульному списку 113 ліфтів, тому що 4 ОСББ ліфти вже відремонтували. Зараз із цих 113, згідно з експертизою, зробили проєктну документацію до 34 ліфтів. На наступне засідання виконкому винесемо вже всі 113 ліфтів з конкретними сумами для виконання ремонтних робіт. Також міська рада прийняла рішення щодо фонду, в який має перерахуватися співфінансування, і порядок самого співфінансування. Цим порядком передбачено, що 40% від вартості ремонту ліфта мають зібрати і сплатити ОСББ, 60% фінансуватиме міський бюджет".

Володимир Пепель попросив голів ОСББ ознайомитися з переліком, провести у себе в ОСББ зібрання, визначитися з сумою і перерахувати її у цільовий фонд. Це допоможе швидше почати тендерну процедуру.

До кінця року в Херсоні зупиняться ще 400 ліфтів. Міський голова стосовно них доручив зібрати всі початкові дані. Орієнтуючись на перелік, ОСББ зможуть провести експертизу та дефектні акти, на основі яких ці ліфти додадуть у титульний список до кінця 2021 року і депутати передбачатимуть відповідне співфінансування.

Чи може місто виділити більше коштів на ремонт ліфтового обладнання, ніж заплановано розказав директор департаменту бюджету та фінансів Роман Підперигора:

"Бюджет – це баланс прибутків і видатків. Якщо депутати більше коштів виділять на ліфти і задовольнять потребу мешканців багатоповерхівок, значить не вистачить на ремонт доріг, чи на утримання лікарень, надання соціальних пільг чи допомоги містянам, чи ще десь не "закриється" потреба. І ті ж самі люди будуть вимагати тепер закрити її. Чим і звідки? Ще раз: бюджет – це баланс прибутків і видатків.

Далі: ліфтами у нас користується 24% мешканців міста. Решта херсонців проживають у п’ятиповерхівках, приватному секторі, так само сплачують податки, наповнюючи бюджет міста. Чому вони мають сплачувати за послуги, якими не користуються?

Якщо депутати міської ради визначили суму, наприклад, 30 млн грн на капітальний ремонт ліфтів, значить по коду бюджетної класифікації – це «капітальний ремонт ліфтів», тобто цільове призначення – капітальний ремонт ліфтів. Депутати міської ради на попередньому пленарному засіданні Херсонської територіальної громади прийняли рішення про порядок, відповідно до якого буде здійснюватися такий ремонт. На сьогодні діє рішення міської ради про те, що 60% фінансування виділяється з міського бюджету, 40% – коштом власників квартир, які користуються цими ліфтами. Орієнтовно, вартість капітального ремонту – 200 тис грн один раз у чотири роки".

З 800 ОСББ присутніми на зустрічі були близько 100 голів об’єднань. Більшість з них очолюють декілька ОСББ. Голова керуючої компанії Корабельного району Ніна Саніна зазначила, що головам ОСББ потрібно об‘єднатися, створивши координаційний центр на базі Департаменту міського господарства, оскільки проблематика кожного ОСББ залежить від місця його знаходження.

Що відомо

  • Херсонська міська влада пообіцяла профінансувати капремонти ліфтів у обласному центрі на 60%, якщо решту суми збиратимуть мешканці будинків.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди