Перейти до основного змісту
Від чого і де лікуються іноземці в Україні. Розповідає експертка

Від чого і де лікуються іноземці в Україні. Розповідає експертка

Ексклюзивно
Від чого і де лікуються іноземці в Україні. Розповідає експертка
. Ілюстративне фото: pixabay

У 2019 році до України з метою лікування приїхало близько 65 тисяч іноземних пацієнтів, тоді як у 2021 році через послаблення карантинних обмежень із кожним місяцем попит на українську медицину збільшується, зокрема серед громадян арабських та європейських країн.

Про це Суспільному розповіла президентка Української асоціації медичного туризму (УАМТ) та лікарка-гематологиня Віолетта Янишевська у межах Міжнародного конгресу медичного та оздоровчого туризму, який проходить у Києві 16-18 червня.

За її словами, у 2019 році до України приїхало близько 65 тисяч іноземних пацієнтів лише з метою лікування. На особу вони витратили близько 2,8 тисяч доларів, що принесло в українську економіку близько 182 мільйонів доларів. Водночас з метою оздоровлення в'їхало близько ста тисяч пацієнтів, що принесло в економіку близько ста мільйонів доларів.

Янишевська пояснила, що у медичному туризмі України напрямками-лідерами є репродукція, реабілітація, пластична хірургія, офтальмологія, стоматологія, клітинна терапія та деякі напрямки хірургії.

"Туристична галузь під час ковіду постраждала найбільше, в усьому світі вона призупинялася на майже 90%, але медичний туризм все ж таки демонстрував менше падіння — біля 80%", — розповіла Янишевська і зазначила, що для пацієнтів з інших країн кордони були відкриті.

За її словами, у 2020 році Україна також практично не закривала кордони для медичних туристів, а нині з кожним місяцем відчувається збільшення попиту від іноземних туристів на лікування в Україні. Лікарка пояснює це тим, що "Україна має унікальні природні ресурси для лікування різних захворювань", зокрема, мінеральні та термальні води, гори, ліси, цілющі солі, моря та інші напрямки природної медицини, які дозволяють підвищити імунітет та зміцнити здоров'я. Крім того, практично у кожному регіоні України нині впроваджена постковідна реабілітація.

Янишевська розповіла, що за клітинною терапією та реабілітацією найчастіше їдуть з арабських та європейських країн, а до ковіду — найчастішими були медичні туристи з Китаю. Лідерами у медичному туризмі лікарка називає Київ, Закарпаття, Прикарпаття, Приазов'я, Одесу, Рівне та Дніпро.

Президентка УАМТ додала, що в Україні ще не можуть лікувати усі хвороби, тож країнами-лідерами для виїзного медичного туризму для українців є Німеччина, Ізраїль і Туреччина. Туди їдуть, наприклад, за трансплантацією кісткового мозку та лікуванням онкологій. За трансплантацією від неродинних донорів їдуть до Білорусі, а в Угорщині ефективно лікують ортопедичні захворювання. У 2019 році на лікування з України виїхало більше людей, ніж в'їхало.

Що відомо

  • Кабінет міністрів дозволив українцям та іноземним громадянам під час в'їзду (повернення) на територію України надавати ПЛР-тест, тест на антиген або документ про вакцинацію.
  • Кабінет міністрів дозволив проведення масових заходів, зокрема у розважальних закладах, включаючи нічні клуби та заклади громадського харчування. Ресторани й кафе відтепер можуть працювати цілодобово.
  • Економіка України не доотримала близько мільярда доларів доходів через зменшення кількості туристів у 2020 році.

Читайте також

Трускавцю можуть надати статус курорту державного значення

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок