У Чернігові реставрують будівлю на Валу, де хочуть розмістити музей

У Чернігові реставрують будівлю на Валу, де хочуть розмістити музей

У Чернігові реставрують будівлю на Валу, де хочуть розмістити музей
ФОТО: Google.com

Історичну будівлю Поштової станції на Валу планують реставрувати, щоб розмістити там музей Чернігова. Вартість робіт оцінюється у понад 22 мільйони гривень. Відповідний тендер управління капітального будівництва Чернігівської міської ради вже з’явився на сайті Prozorro.

Як йдеться у тендерній документації, роботи мають завершити до 1 вересня 2022 року.

За часів Російської імперії в цій будівлі була поштова станція, губернське казначейство. За радянських – бібліотека, їдальня річпорту, будинок урочистих обрядів. За часів незалежності – банківська контора.

Розмови про створення музею Чернігова ведуться з 2017 року. На початку 2018 почали досліджувати технічний стан двохсотрічної будівлі. Тоді казали, що мінімум два роки потрібно на ремонт самої будівлі, далі – пошук та створення експонатів, облаштування музейного простору. На першому поверсі планували невелику виставкову залу, сувенірний магазин та кафе. На другому – суцільний виставковий простір про історію Чернігова за три історичні доби: Київської Русі, козаччини та часів Російської імперії. Також в планах було задіяти під музейні експозиції і подвір’я, і підвал, якщо вдасться прибрати звідти бетон.

Читайте також:

У Чернігові в Березовому гаю збудують скейт-парк

На початок