«Треба мати гарну уяву»: двоє підлітків відтворюють Полтаву у комп’ютерній грі

«Треба мати гарну уяву»: двоє підлітків відтворюють Полтаву у комп’ютерній грі

«Треба мати гарну уяву»: двоє підлітків відтворюють Полтаву у комп’ютерній грі Суспільне Полтава

Полтавські підлітки відтворюють обласний центр у комп’ютерній грі. За рік роботи Юрій Галушко та Максим Постіл перенесли вулиці та архітектуру центральної частини міста та ще двох мікрорайонів. Кажуть: намагаються відтворювати усі деталі, наприклад, дерева, стовпи та дорожні знаки.

"Центр міста, як ми його зробили. Ми робили все доволі точно, який воно має вигляд зараз, навіть кінотеатр імені Котляревського", – говорить полтавець Юрій Галушко.

17-річний Юрій Галушко показує панорами Полтави у комп'ютерній грі – пам’ятки архітектури, багатоповерхівки, магазини, дороги тощо. Усе це хлопець спроєктував разом із другом.

«Треба мати гарну уяву»: полтавські підлітки відтворюють Полтаву у комп’ютерній гріСуспільне Полтава

Хлопці намагаються відтворювати усі деталі

"Один американський ютубер придумав цей проєкт, мене це дуже зацікавило і я захотів відтворити Полтаву в ньому. Проєкт називається «Build the Earth» (з англійської мови – «Побудуй Землю» – ред.), у ньому люди з усього світу відтворюють свої міста. І ми вирішили також це спробувати", – каже полтавець Юрій Галушко.

Будувати Полтаву у грі хлопці почали близько року тому, говорить Юрій. За цей час спроєктували центр міста, а також мікрорайони Алмазний та Мотель.

"Для цього ми використовуємо в основному «Google-панорами», які знімали по всіх вулицях, дивимось на них і передаємо це так, як є. Також інші фотографії, які можна знайти, шукаємо", – додає полтавець Юрій Галушко.

«Треба мати гарну уяву»: полтавські підлітки відтворюють Полтаву у комп’ютерній гріСуспільне Полтава

Будувати Полтаву у грі хлопці почали близько року тому

"Ми шукали більш нові джерела фотографій, які робилися, наприклад, з відеореєстратора машини. Ось приклад приватних секторів, тут все в деревах, ми додумували деталі. Їх у приватних секторах неможливо пропрацювати, тому що в «Google-панорамі» відображаються тільки ось ці дерева, ми тут приблизно робили їх", – розповідає полтавець Максим Постіл.

У комп’ютерному світі складно відтворювати деталі, каже Юрій Галушко.

"Найскладніше передати це все, щоб це виглядало так, як в житті. Тому що в "Minecraft" це все у блоках. Дуже детально зробити доволі складно, треба мати уяву гарну", – говорить полтавець Юрій Галушко.

«Треба мати гарну уяву»: полтавські підлітки відтворюють Полтаву у комп’ютерній гріСуспільне Полтава

Уже спроєктували центр міста, а також мікрорайони Алмазний та Мотель

"Родичі гарно ставляться. Я їм показував, який Мотель, наприклад, має вигляд. Вони мене підтримували. Отримую задоволення від того, що створюю у грі своє місто, яким може будь-яка людина походити, роздивитися архітектуру будівель", – каже полтавець Максим Постіл.

Далі Юрій і Максим планують відтворити у грі вулицю Європейську та мікрорайон Огнівка, а потім – решту міста.

Повне відео

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди