Як збірна України виступила на чемпіонаті світу з дзюдо. Результати турніру

Як збірна України виступила на чемпіонаті світу з дзюдо. Результати турніру IJF

Утретє поспіль українці закінчують турнір хоча б з однією медаллю.

У Будапешті пройшов перший за два роки чемпіонат світу з дзюдо. Змагання, участь в яких взяли участь 661 спортсмен із 118 країн.

На чемпіонаті світу змагалися 17 українських дзюдоїстів, частина з яких виступила у командних турнірах. Серед тих, хто пропустив турнір - лідерка збірної України Дар'я Білодід, яка продовжує підготовку до Олімпійських Ігор.

Водночас, решта українських дзюдоїстів поверталися до виступів на чемпіонаті світу. На змаганнях у Будапешті виступили Георгій Зантарая, Яків Хаммо, Кеджау Ньябалі, які пропускали чемпіонат Європи.

Виграти медаль зміг лише Яків Хаммо (понад 100 кг) - відбулося це в останній день одиночних змагань. Решта дзюдоїстів здобути нагороди на чемпіонаті світу не змогли.

Як виступила збірна України з дзюдо на чемпіонаті світу?

27-річний Яків Хаммо виграв "бронзу" на чемпіонаті світу з дзюдо. Хаммо взяв участь у п'яти сутичках в одиночному турнірі, в чотирьох з яких здобув перемогу.

Програв Хаммо лише у чвертьфіналі бразильцеві Рафаелю Сілві. Проте потім виграв наступні дві сутички, одна з яких - проти грузина Гели Заалішвілі - виявилася бронзовою.

Медаль на чемпіонаті світу в Будапешті стала другою у кар'єрі Хаммо на рівні змагань світової першості. У 2015 році він також закінчив виступи на третій позиції.

Крім Хаммо, за високі місця могла поборотися Анастасія Турчин (до 78 кг). Українська дзюдоїстка також програла у чвертьфіналі, але у втішній сутичці отримала можливість поборотися за бронзову нагороду.

Втім, виграти "бронзу" 26-річна Турчин не змогла. У бронзовій сутичці вона поступилася японці Мамі Умекі.

Крім Хаммо та Турчин, в одиночному турнірі змагалися ще 11 українських дзюдоїстів. Однак посісти високі місця вони не змогли, не подолавши навіть другий раунд змагань.

Результати виступів українців на чемпіонаті світу в Будапешті

Чоловіки

• Яків Хаммо (понад 100 кг) - "бронза" (чотири перемоги, одна поразка)
  • Артем Лесюк (до 60 кг) - виліт у другому раунді (одна перемога, одна поразка)
  • Геворг Манукян (до 81 кг) - виліт у другому раунді (одна перемога, одна поразка)
  • Кеджау Ньябалі (до 90 кг) - виліт у другому раунді (одна поразка)
  • Дільшот Халматов (до 60 кг) - виліт у першому раунді (одна поразка)
  • Георгій Зантарая (до 66 кг) - виліт у першому раунді (одна поразка)
  • Євген Гончарко (до 66 кг) - виліт у першому раунді (одна поразка)
  • Олександр Кошлях (до 73 кг) - виліт у першому раунді (одна поразка)
  • Антон Савицький (до 100 кг) - виліт у першому раунді (одна поразка)

Жінки

• Анастасія Турчин (до 78 кг) - п'яте місце (три перемоги, дві поразки)
  • Наталія Чистякова (до 70 кг) - виліт у другому раунді (одна перемога, одна поразка)
  • Єлизавета Каланіна (понад 78 кг) - виліт у другому раунді (одна поразка)
  • Василина Кіріченко (понад 78 кг) - виліт у другому раунді (одна поразка)

Результат збірної України з дзюдо є найгіршим з 2017 року. Чотири роки тому українці закінчили виступи на чемпіонаті світу без медалей.

На останньому чемпіонаті світу, який відбувся у 2019 році, Україна здобула одну золоту нагороду - Дар'я Білодід стала найкращою у вазі до 48 кг. А перед цим українці виграли одне "золото" та одну "бронзу".

У медальному заліку збірна України розділила 20-е місце з сімома країнами. Перемогу в ньому здобула Японія - 12 медалей (шість з яких - золоті).

Медальний залік

• 1. Японія - 6 "золото" + 4 "срібло" + 2 "бронза"

Результати України у 2021 році

• Тель-Авів (гран-прі): 16-е місце ("срібло" - Дар'я Білодід, 5-е місце - Артем Лесюк).
  • Ташкент (гран-прі): 28-е місце (5-е місце - Єлізавета Каланіна).
  • Тбілісі (гран-прі): 27-е місце (7-е місце - Олег Вередиба, Єлізавета Каланіна).
  • Анталья (гран-прі): 34-е місце (7-е місце - Анастасія Турчин).
  • Лісабон (чемпіонат Європи): 14-е місце ("срібло" - Дар'я Білодід, 5-е місце - Єлизавета Каланіна).
  • Казань (гран-прі): 18-е місце ("бронза" - Анастасія Турчин).
  • Будапешт (чемпіонат світу): 20-е місце ("бронза" - Яків Хаммо, 5-е місце - Анастасія Турчин).

• 24-31 липня. Олімпійські Ігри, Токіо (Японія).
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт